Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem "Koupě domény" - Převod držitele

Ahoj, kupuju doménu (v .CZ) a u držitele je většina údajů neveřejná. Jak správně napsat smlouvu o převodu domény na mě jako nového držitele tak, aby bylo vše platné? Jak zjistím skutečného držitele, když je tam uveden jen název s.r.o. (ale jen slovo bez onoho dodatku , s.r.o.) a adresa, která je bývalou adresou sídla této s.r.o. (již neaktuální) a administrativní kontakt u domény pak vede na bývalého jednatele tohoto s.r.o., opět s většinou údajů neveřejných?

Díky za případné rady jak bezpečně postupovat.

Předpokládám, že když se mnou jedná člověk, který je tam uveden jako kontaktní osoba na webu, tak že nějaké pověření od "držitele" má. Pokud ne, jedná se o pokus o podvod a to by bylo od něj docela hloupé. Jak to ale koupit bezpečně, o tom se chci právě zde poradit, takže díky, že jsi v podstatě zrekapituloval můj dotaz.

No ja se ptam na situaci, kdy tam je uvedena jen ta první část z názvu s.r.o., ale bez onoho "s.r.o.", adresa je bývalé sídlo tohoto s.r.o., ale ne současné (a administrativní kontakt je bývalý jednatel s.r.o.), jak to vyhodnotit - bude držitelem a oprávněným prodávajícím opravdu toto s.r.o.?

Je úplne jedno aký je názov kupovanej domény. Dôležité je to, aby si to nekupoval od neoprávnenej osoby. Bývalý jednateľ (konateľ) ti v tom pomôže asi toľko, ako pomôžu hadovi nohy. Dôležitý je ten súčasný. Je mi divné, že sa chceš dostať k názvu už zaregistrovanej domény, ktorý je totožný s názvom nejakej firmy a pritom o tej firme nemáš ani najmenšie informácie. To fakt nechápem. Nebolo by lepšie vymyslieť si nejaký iný názov a zaregistrovať ten? Odpadli by ti takéto problémy.

Doména má úplně jiný název. Název s.r.o., ale bez onoho s.r.o. tj. ne zcela korektně je uveden jako Držitel té domény v databázi NICu. A já se ptám, jak s tím pracovat, co to může vše pro chystaný obchod znamenat. Např. u seznam.cz je uveden jako držitel Seznam, a.s. - to je správně.

Myslíš něco jako: doména je Franta.cz, držitel té domény je Pepa s.r.o.?
To je úplně jedno, platí to, co už tu bylo napsáno víckrát:

Smlouva ... by měla být podepsaná jednatelem s.r.o., ... Kdo je aktuální jednatel s.r.o. si zjistíš na justice.cz podle IC firmy.