Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem nošení vojenské uniformy

Dobrý den, chtěl jsem se prosím zeptat, jestli by bylo protizákonné nosit vojenské sako AČR vz.97, pokud bych z toho odstranil hodnosti, výložky, nárameníky, veškeré znaky, vlajku a stříbrné knoflíky bych vyměnil za normální knoflíky z normálního civilního saka? Aby z toho nebyl nějaký malér-vydávání se za vojáka. Děkuji moc.

Jsou zobrazeny jen nové odpovědi. Zobrazit všechny
Předmět Autor Datum
Pro vydávání se za vojáka bys musel nosit aktuální vzor. Pokud budeš nosit "historickou" uniformu, n…
Jan Fiala 25.05.2020 11:24
Jan Fiala
Může nosit i aktuální vzor. Ale nesmí mít insignie, cokoliv, co ho určuje jako příslušníka armády. A… poslední
Prasak 25.05.2020 17:25
Prasak
Myslím, že i kdyby jsi chodil v současně platné armádní uniformě bez hodnosti, tak to ani nikdo nepo… nový
nerady 25.05.2020 12:51
nerady

Může nosit i aktuální vzor. Ale nesmí mít insignie, cokoliv, co ho určuje jako příslušníka armády. Ani tu vlaječku. Ačkoliv na chlastačky sám mám ještě z vojny blůzu, ale znak roty a vlaječku jsem tam nechal. Nechci si kazit vzpomínku, tu blůzu jsem tehdy fasoval úplně novou.

Myslím, že i kdyby jsi chodil v současně platné armádní uniformě bez hodnosti, tak to ani nikdo nepozná, jelikož těch pár vojáků co máme nejsou ani vidět. V parádní uniformě jsou vidět jen při nějakém vyznamenávání. Pokud budeš nosit jen sako bez hodnostního označení a příslušnosti k zbrani (označení na klopě) tak to není celá uniforma a nikdo si tě nevšimne. Hlavní je nenosit brigadýrku, to by si pak musel vyšší šarže zdravit.:-)

Zpět do poradny Odpovědět na původní otázku Nahoru