Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem nošení vojenské uniformy

Dobrý den, chtěl jsem se prosím zeptat, jestli by bylo protizákonné nosit vojenské sako AČR vz.97, pokud bych z toho odstranil hodnosti, výložky, nárameníky, veškeré znaky, vlajku a stříbrné knoflíky bych vyměnil za normální knoflíky z normálního civilního saka? Aby z toho nebyl nějaký malér-vydávání se za vojáka. Děkuji moc.

Může nosit i aktuální vzor. Ale nesmí mít insignie, cokoliv, co ho určuje jako příslušníka armády. Ani tu vlaječku. Ačkoliv na chlastačky sám mám ještě z vojny blůzu, ale znak roty a vlaječku jsem tam nechal. Nechci si kazit vzpomínku, tu blůzu jsem tehdy fasoval úplně novou.

Myslím, že i kdyby jsi chodil v současně platné armádní uniformě bez hodnosti, tak to ani nikdo nepozná, jelikož těch pár vojáků co máme nejsou ani vidět. V parádní uniformě jsou vidět jen při nějakém vyznamenávání. Pokud budeš nosit jen sako bez hodnostního označení a příslušnosti k zbrani (označení na klopě) tak to není celá uniforma a nikdo si tě nevšimne. Hlavní je nenosit brigadýrku, to by si pak musel vyšší šarže zdravit.:-)

Ale ne, to není otázka důležitosti ale spíše módy a navíc se mi to oblečení líbí, což není nic proti ničemu, a jestli jste si přečetl celý můj dotaz, tak jsem tam uváděl odstranění všech vojenských hodností znaků, insignií i stříbrných/zlatých knoflíků a vyměnit za normální knoflíky.

Ok. V pohodičce:-), jsem fanda do AČR i airsoftu, a líbí se mi některé jejich doplňky, akorát jsem se chtěl ujistit, jestli by z toho nebyly nepříjemnosti. Samozřejmě že jsem sundal veškeré hodností, vlajku i nárameníky s knoflíkama, celé jsem to očesal, jinak bych byl samozřejmě za "Šaška" :-) nehledě na to že to nosím k normálním civilním kalhotám. Zdraví M. P.