Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem výpověd a neschopenka

Zdravím milí čtenáři,

mám problém se zaměstnancem, je ve zkušební době, nedostavil se do práce několik dní, dnes jsem mu poslal poštou výpoved a dozvěděl jsem se že půjde zítra k doktorovy marodit.
Je to legální?

V případě, že dojde ke zrušení pracovního poměru ve zkušební době, pracovní poměr rovněž skončí bez ohledu na DPN.

To jsem potřeboval vědět díky. Ale co když si zaměstnanec zrušení na poště nevyzvedne, platí že výpoved nastane až po 10 ti dnech úložní době na poště?

18.6 zasláno zrušení
zítra prý půjde marodit od 19.6
úložní doba na poště bude cca od zítra od 19.6 do 2.7 (platí zde jen pracovní dny nebo i víkendy?)
neschopenku mu tedy budu muset proplatit od 19.6 do 2.7 takže 10 dní?

V případě, že dojde ke zrušení pracovního poměru ve zkušební době, pracovní poměr rovněž skončí bez ohledu na DPN.

To jsem potřeboval vědět díky. Ale co když si zaměstnanec zrušení na poště nevyzvedne, platí že zrušení ve zkušební době nastane až po 10 ti dnech úložní době na poště?

18.6 zasláno zrušení
zítra prý půjde marodit od 19.6
úložní doba na poště bude cca od zítra od 19.6 do 2.7 (platí zde jen pracovní dny nebo i víkendy?)
neschopenku mu tedy budu muset proplatit od 19.6 do 2.7 takže 10 dní?

Psát, abyste mu to doručil osobně asi už nemá smysl.

k doručení prostřednictvím držitele poštovní licence nebo jiného provozovatele poštovních služeb smí zaměstnavatel přistoupit, jen není-li možné, aby písemnost doručil zaměstnanci sám na pracovišti, v jeho bytě nebo kdekoliv bude zastižen

https://www.epravo.cz/top/clanky/podminky-pro-doruceni-vypovedi-z-pracovniho-pomeru-postou-108946.html