Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Výživné

Dobrý večer,chtěla bych se zeptat.Syn má dceru,které bude v srpnu 20 let.Dělala nástavbu na učební obor,nyní maturitu,kterou prý udělala.S mým synem nekomunikuje,v mobilu ho má zablokovaného.Že udělala maturitu se syn dozvěděl od svého syna,který s ním komunikuje.Syn mi tvrdí,že mu to ani jeho bývala manželka,tudíž matka jeho dcery,též říci nemusí,neboť jí do toho údajně nic není,dcera je dospělá.Jeho bývalou manželku znám,tak vím,že mu to též neřekne.Ještě teď v červnu jí platil výživné.Mohl by někdo poradit,kdo se třeba ocitl v podobné situaci,co dělat? Na právní ochraně dětí mu to prý též říci nemusí,vzhledem k utajení dat.Věděl by někdo,co s tím?Dát vlastní dceru k soudu a opět platit za soud,či právníka? Už teď platí skoro 7000 kč?Budu vděčná za každou radu a děkuji.

Jsou zobrazeny jen nové odpovědi. Zobrazit všechny
Předmět Autor Datum
Nech sa oficiálne, písomne, poštou I. tr. Doporučene s obálkou s vrátenkou, obráti zákonný rodič na… poslední
Nuda 25.06.2020 10:17
Nuda

Nech sa oficiálne, písomne, poštou I. tr. Doporučene s obálkou s vrátenkou, obráti zákonný rodič na vedenie príslušnej školy so žiadosťou, kedy (hodinu, deň, mesiac v kalendárnom roku) presne ukončil potomok (dátum jeho narodenia, adresa, r.č.) školskú dochádzku na príslušnej akadémii vzdelávania.

S týmto vyjadrením školy podá oprávnený navrhovateľ na príslušný súd v mieste trvalého pobytu potomka súdnu žalobu, žalobný návrh, na ukončenie povinnosti platiť výživné odporcovi, tj. zákonnému poručiteľovi (matke a potomkovi). Vhodné je v žalobe označiť navrhovateľom oboch odporcov, v I. rade matka a v II. rade dcéra plnými menami, adresami, dátami narodení, označiť ich štátne občianstvo a štátnu príslušnosť.

Po našom, na Sľovensku pre súd sa to volá v žalobnom návrhu:

Návrh na zrušenie vyživovacej povinnosti k maloletému dieťaťu § 99 ods. 1) Zákona o rodine, § 163 ods.2) O.s.p.

Súd zoberie vec na vedomie, nemusí ani vytýčiť verejné pojednávanie s účastníkmi, iba rozhodne od stola ak je vec štúdií ukončená, potomok je plnoletý. Spratok nemusí byť zamestnaný, vyživovacia povinnosť zo zákona pominula ukončením štúdia a dosiahnutím veku plnoletosti.

Zpět do poradny Odpovědět na původní otázku Nahoru