Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemZamknutoVyřešeno Můžu odmítnout v práci přesčas?

Mám HPP, 37,5 týdně. Zajímalo by mě, pokud za mnou v práci přijde vedoucí a řekne, dnes musíš zůstat přesčas, nebo zítra musíš zůstat přesčas, jestli mohu odmítnout?

Na přesčas budu muset jít jen v případě když mi vedoucí dá podepsat v práci příkaz/dohodu na přesčas?

Problém tazatele vyřešen (L-Core)

Dám príklad. Přijde za mnou v práci vedoucí směny a řekne dnes místo do dvou budeš do pěti. Nebo řekne, zítra místo do dvou máš do pěti. Já odpovím v žádném případě že nejdu. Když se nad tím zamyslím tak vedoucí nemá žádný důkaz že sem přesčas odmítl. Proto mě zajíma pokud když odmítnu jestli mi přikáže nařízený přesčas dát na místě podepsat, a když i to odmítnu, tak potom je to až porušení nějaké prac. kázně.

Dá ti to podepsat. Přivede si svědka. Domluví se s někým, kdo mu to dosvědčí. Začne ti přiřazovat tu nejhorší práci či nejhorší směny. Prohlásí, že zítra už třeba nemusíš chodit vůbec. A asi tisíc dalších možností. Ano, některé věci jsou na hraně zákona či dokonce za ní, ale to neznamená, že se nemůžou stát.

Pracuji jako řidič na VZV. Takže nějakou jinou práci mi dát asi nedá. Pokud přijde a dá mi podepsat se svědkěm, tak ok. Ale pokud přijde i se svědkem bez nějakého podepsání a já odmítnu, tak mu je svědek k ničemu, že?

Pracuji jako řidič na VZV. Takže nějakou jinou práci mi dát asi nedá

Aby ses nespletl - na koště a lopatu papíry nepotřebuješ, a kvalifikovaná práce to taky není, takže chodit domů s holým základem (bez prémií) asi taky nebude to pravé ořechové…
Smiř se s tím, že zaměstnavatel prostě může NAŘÍDIT až 150 hodin přesčasů, a neuposlechnutí je pak porušení pracovní kázně, opakovaně může vést i k ukončení pracovního poměru se záznamem v zápočtovém listu, tudíž bez nároku na podporu v nezaměstnanosti, a hlavně (relativně) nově je povinnost to evidovat 6 měsíců, takže nějaké fiktivní zaměstnání přes kamaráda na dva měsíce, aby ti "vypral" zápočťák, už nefunguje, půl roku prostě budeš mít záznam o paragrafu, takže každý potenciální nový zaměstnavatel se rozmyslí, jestli chce takového "pracanta"…

Tak co vlastně řešíš, kaštane?
Evidentně si dokážeš i sám odpovědět, a na zápočťák hledí hlavně ÚP, protože při paragrafu není nárok na podporu…
A umět můžeš cokoliv, ovšem pokud chceš být za problémového zaměstnance (a zaměstnavatelé mají telefony a maily, aby se eventuálně přeptali), tak si třeba na tom pracáku i nějakou dobu pobudeš…

Kamaráde ty žiješ úplně v jiném světě...v Praze nikdo na podporu nechodí...možná tak nějaký neschopný hlupáci..ale tady je tolik možnosti a práce že nějakej zápočták se tu vůbec neřeší...na víc když dostanu paragraf z nějaký práce, tak nastoupim jinam na dpp odpracuju tam pár dní a nechám si udelat novej zapoctak kde uz ten paragraf neni...zamestnavatele nemaj nárok nahlidnout do zdravotniho či socualniho pojisteni aby zjistili prechozi zamestnavatele ktery za nej kdy a kolik odváděl...takze mimo zapoctak nebo životopis ze zamestnavatel nema od kud co dozvedet...

No to víš že jo :D kamaráde ani moje pravý číslo bych ti nedal :D a tvoje firemní registrace bych ti dělal přes thora aby si měl z cookie hovno :D facebook ani zadnou soc sit na svoje jmeno nemam vzdy jen prezdivkou...nenašel bys nic :D

Ne to ne. Ale plno zaměstnavatelů dělá pohovory online a bezpečnost práce taky. Podle ip zjistíš kde bydlím jak nic. Podle telefonního čísla pokud bych měl android se dá taky docela snadno vystopovat kde jsem. Podle jména na soc. sítích zjistíš docela taky snadno informace, třeba i tím že napíšeš mým přátelům a zeptáš se. Kromě toho že bys mě sledoval kam po práci jedu nebo mi na auto nenamontoval nějakej sledovací modul bys prostě nic nezjistil. Jsi moc velkej fantazírung. S občankou bych k tobě šel zcela novou a ještě ten den bych jí zneplatnil, stejne ji sebou nenosim ze zakona je povinnost se umet policii prokázat ne ji sebou nosit, teda jestli myslis treba ze op ma v sobe elektonicky cip co zaznamenává moji polohu :D:D:D:D:D:D:D :D na sociálce a zp by ti nic neřekli kde jsem předim pracoval takže jedine započtak a zivotopis by ti něco řekl. Tech tvych 14 dnů i s cestou je fakt nereálny :D

rozhodně bys nedostal pravy cislo ani pravý ip z pc a uz vubec bych ti nedával tel cislo s android mobilu a podobny sračky...co jinyho si o mě muzes zjistit? registry exekuci nebo insolvencni registr? zdravotni pojistovna ani socialka ti neposkytne o me zadny info kde jsem predtim pracoval..to ti rekne jedine muj zapoctak nebo zivotopis

Dobře frajere. Jsem na tebe zvědavej, jestli prokážeš co jsem dělal za posledních 14 dnů i s cestou + napíšeš alespon poslední mé dva zaměstnavatele, uznám že jsi fakt frajer. 870803 / 8053 tak pojd ty hrdino ukaž se
podle mě jsi jen kašpárek :-D

No vidíš, už to z tebe pěkně leze samo ;-)

Pokud je to číslo pravé (nemám teď čas se tomu věnovat, mám uzávěrku DPH), už víme skoro vše. Teď jen navštívit správné kontakty na správných místech a stejným sociálním inženýrstvím, jakým jsem r.č. z tebe vytáhl, zjistím i zbytek. Nějaká historka, a údaje máme jak na talíři, GDPR, neGDPR. Mě to nezajímá, já tě zaměstnávat nebudu.

Samozřejmě stačí tvůj pokyn a to r.č. z tvého předchozího postu obratem (nebo nějaký moderátor) odstraním.

:-D ty mě začínáš bavit, ty jsi tak naivní až se opravdu směji :-D prej sociální inženýrství :D ahahaha tak to si mě pobavil...já jsem si na sto procent jistý že podle toho rodného čísla nezjistíš absolutně nic...takže tu klidně to rodné číslo nech..protože absolutně na sto procent vím že si jen strašidlo kašpárek :-D uzavíráš dph ale odepisovat tu věčně můžeš :D hlavně nelži kašpárku :D

základní povinností zaměstnavatele je získat v určitých případech souhlas se zpracováním osobních údajů. Souhlas není nutný v případě, že zpracování osobních údajů je nezbytné pro splnění právních povinností zaměstnavatele nebo pro splnění pracovněprávní smlouvy (čl. 6 odst. 1 písm. b) a c) GDPR). Jako příklad lze uvést situaci, kdy pro správný výpočet mzdy zaměstnance musí zaměstnavatel vědět vzdělání zaměstnance a jeho předchozí praxi. Ke zpracovávání osobního údaje tohoto typu nepotřebuje zaměstnavatel souhlas zaměstnance. Souhlas je naopak nutný v případě, kdy bude zaměstnavatel chtít zpracovávat jiný osobní údaj, než který je nezbytný pro splnění právních povinností zaměstnavatele nebo pro splnění pracovněprávní smlouvy, příp. chce osobní údaj využít k jinému účelu (čl. 6 odst. 1 písm. a), odst. 4 GDPR). Taková situace může nastat například v případě pořizování fotografií obličeje zaměstnance při vzniku pracovněprávního poměru, kdy fotografie zaměstnanců zaměstnavatel zpracovává ve svém vnitropodnikovém systému a používá je např. na firemních identifikačních kartách.

https://www.gdpr.cz/gdpr/heslo/pravo-na-vymaz/

žádnej souhlas bys nedostal

Je dobře, že se zatím bavíš. Až přijde ta krizička, takoví budou mezi prvními, kteří budou na ÚP.

GDPR citovat nemusíš, žádný souhlas nepotřebuji. Informace získám hlavně dobrovolně od tebe (třeba ten poslední zápočťák) a následně mi podrobnosti prozradí jiní. Když mi Máňa ze mzdovky (kde jsi dělal před tou dvoudenní DPP u kámoše) sdělí, že tě vyhodili jako neschopného - co já s GDPR? ]:) Prostě tě nevezmu a ty se nedozvíš proč.

No tak půjdu místo na jednu dpp rovnou na dvě pěkne za sebou :D a né u kámoše ale normálně někam na brigádu :D prostě čekám frajere na ten tvůj slavnej výrok že podle rodného čísla zjistíš informace....takže čekám....těch dví 14 dní i s cestou to raději řešit nebudem protože tě neberu vážně.....takže šup rodné číslo máš konej frajírku
já si tu z vás dělám jenom srandu protože jste pěkne naivní...podle me si malej polopodnikatel a za nedlouho te ta korona sejme i s tou uzávěrkou dph :D

Nějak tomu nerozumím... U nás se výjimečně (opravdu výjimečně, protože jsme dobře organizovaná firma) musí udělat něco přesčas, třeba že se zdržela subdodávka ale přesto nechceme nechat zákazníka čekat. V takovém případě slušně požádám potřebné pracovníky a ti, pokud jen trochu mohou, přijdou. Že by to spadlo do úrovně nařizování, odmítání, posílání vytýkacích dopisů a přeřazování na hůře placenou práci je pro mě úplně nemyslitelné. Ale možná je to tím, že si nevybíráme lemply, kteří si jen odkroutí hodiny a když se od nich chce cokoliv navíc, hned neposílájí na zaměstnavatele inspektorát, živnosťák, finančák, bezpečáka, revizáka a Babišova německého ovčáka.

Děkuji za odpověď, ale stále tomu nerozumím. To se vám děje pořád, že se vás pokouší někdo ošidit, přimět udělat práci kterou nezaplatí, podvést a podobně, že to pořád tak řešíte? Není třeba lepší si najít práci přímo u nějaké firmy jako kmenový zaměstnanec?

Nemluvím jen o agentuře, mluvím celkově i o kmenových zaměstancích. Kmenový zaměstanci jsou v mnoha firmách na tom ještě hůř než agenturní krysy. Kmenových se vyhrožuje že lidi na práci je dost protože agenturních krys je dost. Agenturním krysám zas agentury nezapaltí co maj nebo vyhodí s ubytovny co jim agentura poskytla k práci. Agenturní lidi jsou v mnoha firmách ve výplatě na tom líp než kmenový, i když tam platí podmínka plat srovnatelný kmenovýho, agentura zas neplatí z celkovýho platu takový odvody a v konečným součtu agenturní krysa dostane k výplatě víc.

Karle, oslovouješ mě tohle, jako bych byl nějakej povl nebo co, Rád bych kdyby jsme se setkali, šlo by to? Taky budu říkat a ukazovat, tohle naložte do auta a odvezte. Co ty na to?

Protože většinou dostanou dvojí smlouvy. Jednu na HPP a druhou na DPP. HPP je udělaná na základ, zatímco DPP na hodinovou sazbu. Nebudu ti tady přesně vypisovat jak to dělají protože očividně seš toho zastáncem.
Možností je fakt dost. Například uvést minimální mzdu a vše nad to dávat na černo do obálek. Další možnost je výplata čistého základu tedy odvody jsou vypočítány jen z čistého základu ale osobní ohodnocení je přes tzv. nedanovou položku která už není započítána mezi příjem podlehající odvodům. neDanovy položky se dají uvést ruznymi zpusoby, například jedna agentura to dělá tak že svým zaměstnancům nabízí smlouvy bez uvedeni nároku či nenároku na osobní ohodnocení, firma pak osobní ohodnocení/prémie zašle agentůře ale ta si je ponechá. Prémie svým zamestnancum pak podle sveho uvažení vyplácí pomocí společného účtu kam všem chodí výplaty a pro ktere si osobne pak kazdy chodi k prepazce s op. Na uctu jsou mesicne statisicove obraty a majitel uctu pak dostava za ty obraty nejaky finanční bonusy/uroky zpetně. Ty bonusy jsou pak uvadeny ve vyplatnici jako nedanova položka a jsou zamestnancum vykládány jako premie/osobko. Myslim ze se tomu říká režie ale nejsem si jistej..