Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Přehlášení vozidla na nového majitele

Ahoj, chystám se prodat vozidlo (ojeté) a řeším jakým způsobem provést odhlášení. Prodej bude uskutečněn o víkendu, kdy není nikde otevřeno a nový majitel je z velké dálky a není reálné se někde sejít + není reálné použít plnou moc.

Je nějaká možnost, jak provést odhlášení vozu na nového majitele a on poté provede přihlášené po vlastní ose?

Děkuji za případný názor/radu.

Když se něco, co se má dělat nějakým stanoveným způsobem, dělá se spoustou výmluv jinak, VŽDYCKY je z toho nakonec problém. Ale to je každého věc.
https://www.finance.cz/475151-prevod-vozidla/

Od podpisu kupní smlouvy běží 10denní lhůta, ve které musí prodávající převést vůz na nového majitele. Prodávající je tak zodpovědný na převod registrace, ta má proběhnout do deseti dnů.

Pokud nebude lhůta dodržena, hrozí pokuta až 50 000 Kč. I z tohoto důvodu proto nelze doporučit, aby prodávající udělil plnou moc k převodu kupujícímu bez dalšího zajištění, že převod opravdu proběhne. Pokud by kupující totiž s převodem příliš dlouho otálel, odpovědnost za nedodržení lhůty je stále na bedrech prodávajícího.

Když je kupující tak vytížený, tak aby sis začal chystat 50k.

Tak jak se ptáte, to již nelze. Musíte společně, nebo jeden na základě plné moci druhého.

To, co si přejete, zakládá na velký problém, kdy jedna strana neudělá to, co mu dohoda uložila. Můžu Vás ujistit, z velkého množství případů, že udělat převod bez spolupráce druhého je téměř nemožné.

Doporučení, udělejte převod v den, kdy jsou úřední hodiny. Nebo si nechte doklady, udělejte evidenčku a v týdnu udělejte změnu majitele Vy. Kupec zase nemá jistotu, že to uděláte.