Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Reklamace Alza

Čaute,
Naletěl jsem a zase sem udělal kravinu a nakoupil u debilního mimozemšťana kávovar. Kávovar měl od začátku koupě vadu tzn. na jeden šálek kávy proteklo do odpadního zásobníku stejné množství vody a věc šel ihned reklamovat. Reklamaci mi neuznali "závada se neprojevila" a já jsem kávovar vzal a celý chybný proces natočil abych se na podpatku mohl otočit a reklamovat znovu s tím, že byl výrobek opraven. Od "techničky" na pultíku jsem se dotazoval zda-li je možné zboží vrátit, protože kávovar v hodnotě (80K) má dle mého fungovat hned od začátku naprosto brilantně a výrobku nevěřim. Bylo mi oznámeno, že vzhledem k tomu, že jsem kávovar nakoupil na IČO peníze rozhodně vrátit nejde a když jsem se ptal, zda-li se mi prodlužuje záruční lhůta o dobu co společnost reklamaci "řešila" tak mi bylo oznámeno, že to je možné pouze za poplatek. Chci se zeptat jestli je to pravda, jelikož mám zkušenost pouze v rámci fyzické a nikoliv právnické osoby. Děkuji

Předmět Autor Datum
Jako Ičař nemáte stejná reklamační práva, jako občan.
milan.cukrar 18.08.2020 19:59
milan.cukrar
Da sa povedat, ze pri nakupe na ICO nemas ziadne prava...vsetko upravuje obchodny zakonnik, ktory (a…
fleg 19.08.2020 20:01
fleg
Veskere podminky mas v obchodnich podminoach alzy, to je velka nevyhoda nakupi ma ico. Jinal u takhl…
re4zon 19.08.2020 22:32
re4zon
No - urobil si maličkú chybičku. Kupoval si to na IČO (PO) - takže pre teba teraz platí Obchodný zák…
yYy 20.08.2020 14:34
yYy
Tak tak, zaplatit v hotovosti a kupit to normalne a potom si blocik hodit do nakladov. poslední
fleg 20.08.2020 20:25
fleg

Da sa povedat, ze pri nakupe na ICO nemas ziadne prava...vsetko upravuje obchodny zakonnik, ktory (aspon u nas) neupravuje defacto nic a zvysok sa odvolava na obchodne dohody/zmluvy.
Inymi slovami na firmu ti kludne predam vyrobok, ktory sa ti na druhy den pokazi a ja ho nemusim zreklamovat, pretoze sme si predtym nedohodli za akych podmienok ho reklamovat mozno.

Veskere podminky mas v obchodnich podminoach alzy, to je velka nevyhoda nakupi ma ico. Jinal u takhle drahe hracky se v pripade nespokojenosti s vyrizenim reklamace obrat na zastoupeni vyrobce, nebudou mit zajem na poskozeni povesti znacky a muzou se k tomu postavit jinak nez alza.

No - urobil si maličkú chybičku. Kupoval si to na IČO (PO) - takže pre teba teraz platí Obchodný zákonník.
Keby si to kupoval ako FO (občan) a potom ten kávovar zaradil do majetku - v prípade reklamácie by si (podľa dokladov z obchodu) vystupoval ako bežný spotrebiteľ a platil by Občiansky zákonník.

Zpět do poradny Odpovědět na původní otázku Nahoru