Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Vše, co se týká autorských práv na YouTube v roce 2020

1) Jestliže budu chtít zpracovat video a do něj vložit píseň od známého umělce, jak se vyvarovat postihu za autorská práva? Stačí vložit zdroj do popisu videa?

Nestaci. Video ti odchyti robot a zablokuje, ak sa odvolas tak castokrat majitel autorsk prav (co byva vacsinou nejake nahravacie studio) si do tovjho videa drbnu reklamu a zarabaju tak na nej.

2) Mohu použít instrumentální verzi? Remix? Tím bych zachoval strukturu původní skladby a zároveň obešel potenciální porušení autorského práva.

Plati to iste co predtym, ak ta nechyti robot si ok, ak ta niekto neuda. Ak niekto potom usudi, ze si nieco porusil v krajnom pripade dojde k zmazaniu videa a dostanes prvy strike. Za 3 strike mas ban.

3) Je pravda, že mohu použít jen 5 sekund skladby a při delší době očekávat strike? Jak to je?

Strike sa za pouzitie hudby nedava, je to len napomenutie a vacsinou ti prejde odvolanie, takze video ti nasledne povolia.

1) Pokud budu točit recenzi, TOP 5 nebo něco podobného a vizuál doplním přímo ukázkou/ trailerem, jde tak učinit? Jak dokázat YouTube, že se jedná o recenzi a že to k tomu zkrátka patří?

Plati to iste co pre hudbu. Zalezi od nastavenia robota. Root prehlada video hned po uploadnuti, takze k blokacii dochadza okamzite.

3) Jestliže si stáhnu fotku z webu níže, mohu materiál užívat bez postihu v případě, že přímo do videa vepíšu zdroj? Nebo opět do popisku?

Fotky ti robot prehladavat nebude.
YT to robia vacsinou tak, ze bud maju odkupene prava na pouzitie, alebo sa s tym zmieria, ze video im bude demonetizovane za pouzitie takehoto obsahu.

Reakce na odpověď

1 Zadajte svou přezdívku:
2 Napište svou odpověď:
3 Pokud chcete dostat ban, zadejte libovolný text:

Zpět do poradny