Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Obmedzena rychlost na dialnici

Na dialnici je standardne povolenych 130. Kosia zelen pri stredovom pase, [redu traktor s kosackou, za nim - teda pred iducimi autami - technicke vozidlo, kde svieti blika vpravo dole na obidenie a znacka obmedzenej rychlosti 80km/h. A teraz problem, ako sa zachovat aby som neporusil predpisy? Ak ma pamat neklame, kedze ziadne zrusenie obmedzenej rychlosti pred traktorom uz nieje, tak znacka plati na dialnici do zrusenia. Teda az do vyjazdu z dialnice, resp. po inu /dalsiu znacku obmedzujucu rychlost resp zn. koniec obmedzeni. Spravidla mi to vychadza az po vyjazd z dialnice.

asi by to chtělo nastudovat vyhlášku 294/2015, §3, ods.2.
Je známo, že znalost předpisů u řidiče je mizerná. ale ani toto nevíte?

Ak ma pamat neklame, kedze ziadne zrusenie obmedzenej rychlosti pred traktorom uz nieje, tak znacka plati na dialnici do zrusenia
Paměť Vás klame.
je to 100 metrů za posledním vozidlem.

No a v roce 1945 bylo v učebnici pro získání vůdčího listu jen 27 dopravních značek. Vím, že když jsem řešil některé situace v dopravě s dopravním inženýrem od dopravní policie tak mi sám řekl, že to musí nastudovat, že si není jistý. Když jsem dělal autoškolu v roce 1974 tak byly v Plzni dva kruháče a na každém to bylo jinak. U dopravních značek jsme museli říci přesné znění dopravní značky (řízení vozidel byl jeden z našich předmětů na střední škole), nyní si to nedokážu představit.

Tak toto som naozaj netušil, skúšky pred 35 rokmi, priebežne sledujem zmeny, napr som hľadal význam zlte čiary a pod, ale o tomto som vážne netušil, idem pozrieť ako je to na SK..... A idem pohľadať aj prednosť na kruhovom objazde, ci je nejaké špecifikum vo vyhláške

Taky je to pro mě novinka. Autoškolu jsem dělal "jen" před 23 lety. Pokud jde o kruhový objezd, tak ten žádnou výjimku nemá. Ale prakticky všechny kruhové objezdy v ČR jsou doplněné značkou Dej přednost v jízdě. Nebýt toho, tak by tam platila klasicky přednost zprava - což by prakticky znamenalo, že by přednost měli dávat ti, kteří už na objezdu jsou. A pak jsou tu specialitky typu kruhového objezdu se semafory - na vjezdech i výjezdech.

Ked sa budeme drzat striktne zakona, tak je to nevykonatelne. uz vidim, ako niekto pocita vzorec vzdialenosti 2 roznou rychlostou sa pohubyjucich aut . . . Ja poznam svoju rychlost, ale nepoznam rychlost posledneho vozidla, ktora sa moze dynamicky menit. Takze ako vypocitam, ci uz som 100 m za poslednym vozidlom? Tak to mozem iba odhadom, 100m, 200, 500 . . . ale kludne aj az do ciela ak auto sa rozhodne ze uz nekosi a pofici po dialnici rovnako rychlo ako ja a vazdialenost bude stale konstantna napr 80 m :-) :-) :-)

(4) Platnost zákazu, omezení nebo příkazu vyjádřeného přenosnou dopravní značkou
umístěnou na vozidle, které označuje pohyblivé pracoviště tvořené pomalu se pohybujícím
vozidlem nebo skupinou vozidel, končí 100 m ve směru jízdy za tímto vozidlem nebo za
posledním vozidlem skupiny, jedná-li se o skupinu vozidel.

novela_294_215.pdf

Když jsem byl řidičem referentem, tak pro nás firma pořádala školení, co nového si zase moudří vymysleli. Teď rostu jako dříví v lese. Před plyšákem se pro obyčejné řidiče pořádala nepovinná školení, snad zdarma. Kdy se to pořádalo, viselo na plakátech.Asi si tu novelu stáhnu a pročtu. Ta je nejnovější nebo už mezitím vyšla další?

Toto vypovídá o každém řidiči.
Nedávno byl průzkum, kde řidiči sdělovali, že potkává přes 80% pirátů, ale sám za piráta se označilo jen 5% řidičů.
Je to info, jak jsou řidiči prolhaní. Není dne, aby se na některé poradně neřešil problém s neznalostí předpisů. Už aby bylo povinné školení všech řidičů.

Hezký den.