Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Stanovy SVJ , a domovni rad - denni porusovani

Dobry den mame problem ktery pretrvava mesice jsem majitelem bytu v SVJ a nad nami pronajaty byt s velice hlucnymi sousedy ktery skoro nikdy neustava ja jsem na praskach uz.

Jak se muzeme domoci klidu a bezneho uzivani bytu kde sousedi popiraji denni ramus ktery denne delaji ( mlaceni s vecmi o zem a neuveritelne triskani vsech dveri co maji) s majitelem neni slusna domluva a snimi taky ne.

Vubec nevime co mame delat kdyz oni jsou v podnajmu a my jsme majitele. Jak na ne zatlacit aby se zklidinili ? (opravdu je to hrozne)

Odpovedi typu odstehujte se prosim nepiste - zajima nas pravni ramec.

Hygienické normy hluku. Ale dost pravděpodobně zjistíte, že je neporušují. I poměrně velký hluk je přes den ještě v pořádku. Každopádně si je budete muset nechat premerit na vlastní náklady.
I pokud ty normy neporuší, je tu ta možnost soudu, pokud hluk překročí obvyklou úroveň. Ale uz je jenom na posouzení soudu, co ta obvyklá úroveň ve vašem případě bude.

... zbývá zase jedině soud.

A ten jak pak Kohn potkal pana Silbersteina znáš? Co s tím asi soud udělá? A za jak dlouho? Možná, že by pomohlo pohrozit sousedovi ukrajinským přítelem na telefonu a pokud by to nepomohlo, tak nějakému zavolat, ať ho někde v ústraní párkrát propleskne.
Prý žijeme v právním státě.
:-D:-D:-D:beer: