Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Vyřízení reklamace po 31. dnech

Dobrý den,
měl jsem u Alzy telefon v reklamaci(11.10), kvůli vadným pixelům na displeji. Po asi 25 dnech mi napsali, že usilovně pracují na její vyřízení. Dnes 11.11. mě ráno probudila sms, že je reklamace vyřízená formou výměny(31 dní trvalo vyměnit kus za kus?) Dopočítal jsem se, že dnes je již 31. Den od zahájení reklamace. Mám tedy právo odstoupit od smlouvy z důvodu nedodržení zákonné 30. Denní lhůty?
Lze po nich i nárokovat vrácení peněz za ochranné sklíčko, které určitě v servisu znehodnotili? Vím že při předávání u alzy zákazník podepisuje papír s formulí, že hodnotu ochranného skla nelze nárokovat, ale zrovna v době předání jim nefungoval podepisovací terminál, tudíž nikde jsem jim tuto formuli nepodepsal a v nějakém zákoně stojí, že by prodejce i takové věci měl proplácet?
Díky za názory a doufám, že můj přístup zrovna k takovému prodejci není nijak pohoršující :D

Pokud jsi chtěl odstoupit od smlouvy, měl jsi naklusat poslední den tam kde jsi reklamoval a dožadovat se svého práva. Prodejce nemá žádnou povinnost tě informovat o dokončené reklamaci.
Sklíčko jsi mohl odlepit a znova použit. To že ti vzali k reklamaci mobil s ochranou je jen jejich dobrá vůle.

Celkem pozdě řešit něco takového?
A co když jsou i takoví co nechodí denně do fabriky za barák a jsou například v zahraničí a podmínky jim to ani nedovolí? Dotaz byl celkem jasně podán na to jak je to s právem a né co by udělal nějaký pepík