Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Mohu doručovat firmě datovkou? A ona mě?

Teď, když je uvolněno posílat i souromé datové zprávy zdarma, mohu zaměstnavateli poslat výzvu do datovky a bude brána jako doručená? A on mě? Mohu po něm požadovat, aby mi posílal korespondenci do datovky místo adresy bydliště?
Je to vynutitelné nebo si to může poslat kam chce? Docela by mi to takto vyhovovalo.

No a jak je to, když uvedu korenspondenční adresu? Mohou stále posílat na trvalé bydliště, když jim uvedu korespondenční jinou nebo musí použít tu? A kdybych dal navíc tu datovku jako korenspondenční? Jako normálně to zdarma není, tak to chápu, ale teď?

To ano, ale mají povinnost alespoň u té poštovní použít tu korenspondeční pokud jim ji nahlásím? Nebo si budu muset zřídit dosílku, protože na trvalém se teď nezdržuji a mají právo to poslat i jen tam? Ta datovka by pro mě byla ideál.

Mám s býv. zaměstnavatelem spor, chtěli na mé podřízené hodit větší škodu, způsobenou dlouhodobým neřešním námi opakovaně nahlášených problémů vedením firmy a když pak nastal průser, snažili se to hodit dolů - to jsem jim ale zmařil a odešel jsem, protože jsem neměl náladu pro takové šmejdy dělat a budu se s nimi ještě soudit mj. o dlužnou mzdu a neproplacenou dovolenou za minulý rok. A při tom doručování bych nerad, aby někde prolétla lhůta atp. a může dojít i na naschvály v tomto směru.