Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Telefon z druhé ruky pojistné plnění

Zdravím, koupil jsem telefon z druhé ruky.
Telefon mi byl poškozen druhou osobou.
Pojišťovna 2.osoby chce kupní smlouvu.
Mám pouze kupní smlouvu s danou osobou. Nikoliv původní doklad k telefonu.
Když dodám kupní smlouvu bude pojišťovna nějakým způsobem kontaktovat osobu od které jsem to předtím koupil ? Kontakt na něj bohužel už nemám.
Děkuji

2.osoba má pojištění odpovědnosti.
Ale nevím co to má společného s kupní smlouvou.
Škoda servisem byla vyčíslena na částku vyšší než 10 tisíc korun nechápu tedy proč požadují kupní smlouvu.
Nevím proč jim nestačí čestné prohlášení o vlastnictví telefonu... Fyzická osoba nemá povinnost uchovávat doklady.

Nějak jsem nenašel jakou odhadovou kalkulačku používají. Cena opravy je "maková" tak proč ji nevyplatí.
Od toho si to ta 2.osoba platí ne ?

Když způsobí škodu za 13 tisíc tak asi těch 13 tisíc by měla pojišťovna dané osoby vyplatit požadovanou částku na opravu.
Nevidím důvod proč by měli řešit kupní cenu telefonu před x lety.

Mě spíše zajimá jak zjistí odkud majitel předemnou koupil ten telefon a za kolik ho koupil nebo zda li ho kontaktují (když na něj již nemám kontakt) ?
Děkuji za odpověď.

PS: ptám se protože jsem ho chtěl kontaktovat sám, ale nemám na něj kontakt. A ani nevím zda byl původní majitel telefonu.

Kalkulačka je jejich interní záležitost, tu určitě zveřejňovat nebudou. Z jejich pohledu nemá smysl vyplácet vyšší částku, než za jakou se dá koupit srovnatelný telefon. Podobné je to třeba u těžce poškozených aut, kde by cena opravy vysoce přesáhla hodnotu nového auto a ještě více auta podobného stáří atd.
Oni nebudou zjišťovat, jaká byla původní kupní cena, chtějí vědět kupní cenu, za jakou jste to kupoval vy. A i to pro ně bude jenom orientační, skutečná výše náhrady záleží na jejich rozhodnutí.

Pojistovne je do kupni smlouvy kulove. Zadnou bych jim nedal s tim, ze ji nemam. Udal bych jim typ telefonu a jeho stav pred poskozenim, beztak si cenu urci sami. A pokud se vam nebude libit, muzete se z dotycnym tak akorat soudit. Vas zadna pojistovna nemusi zajimat, za skodu odpovida ten, kdo ji zpusobil, at si svou pojistku resi sam.
A k vysi plneni od pojistovny - mate narok na nahradu skody. Tzn na uvedeni telefonu do stavu pred poskozenim. Pokud je cena opravy neumerne vysoka (drazsi nez cena obdobneho telefonu), pak maximalne do vyse skutecne hodnoty. Jedinou vyjimkou by byla "cena zvlastni obliby", tzn. ze byste mel k veci nejaky osobni vztah a ten nesel jinou veci nahradit. To ale u telefonu z druhe ruky nehrozi.