Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Pokuta 50 000kč za kontrolní hlášení

Dobrý den,uplně jsem zapoměl za OSVČ podat kontrolní hlášení.Vůbec tam nemám pohyb pouze jednou mně tam byla odeslána častka nad 10 tisíc.Dostal jsem výzvu ,ale nepřečetl jsem si jí přes datovou schránku.a dnes jsem obdržel rovnou na 50 000kč.Je tam ještě možnost odvolání?asi ne že?

Nevím jak je to nyní ale před lety cca více jak 10 let jsem se také u FÚ odvolával. Na odvolání musel být nalepen kolek 200,-Kč a než jsem stačil dojít domů tak bylo vše zamítnuto a musel jsem platit. Myslím si, že teď je to ještě horší. Ale určitě to odvolání zkus a dej vědět jak si dopad.

Podle § 101k zákona o DPH:

Prominutí pokuty za nepodání kontrolního hlášení

(1) Plátce je oprávněn požádat správce daně o prominutí pokuty podle § 101h odst. 1 písm. b) až d).

(2) Správce daně může zcela nebo zčásti prominout pokutu podle odstavce 1, pokud k nepodání kontrolního hlášení došlo z důvodu, který lze s přihlédnutím k okolnostem daného případu ospravedlnit. Při tom není vázán návrhem plátce.

(3) Žádost o prominutí pokuty podle odstavce 1 lze podat nejpozději do 3 měsíců ode dne právní moci platebního výměru, kterým bylo rozhodnuto o povinnosti uhradit tuto pokutu.

(4) Podání žádosti o prominutí pokuty podle odstavce 1 má odkladný účinek pro vykonatelnost platebního výměru, kterým bylo rozhodnuto o povinnosti uhradit tuto pokutu.

Těch 50.000 je pokuta podle § 101h odst. 1 písm. d).

Celá tato problematika je řešena v POKYNU GFŘ-D-29 čj. 111096/16/7100-20116-050484, k prominutí pokut za nepodání kontrolního hlášení, ve znění dodatků č. 1, 2, 3, 4, 5 a 6, jsou tam uvedeny ospravedlitelné důvody a míra prominutí. Žádost o prominutí pokuty za nepodání kontrolního hlášení podléhá správnímu poplatku ve výši 1.000 Kč.