Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Kamera v bytě

Dobrý den,
Chtěl bych se zeptat co dělat v případě že si matka myslí že ju někdo sleduje v pronajatém bytě.
Abych se vyjádřil přesněji stalo se mi to, že bratr chodí do práce kde pracuje soused, který o nich vykládá, že doma v pokoji uklízely adtahli skříně a uklízely pavučiny a toto dotyčná osoba vykládá v práci.
Jak by to věděl?

Matka si myslí, že jsou v bytě dané nějaké kamery a že u nich v bytě někdo byl.

Ale nemůže to nijak dokázat.
Dnes si dali na chodbu kameru, kterou si koupily, aby věděli zda tam někdo když nikdo nebude dona vleze.

Hlásit to na policii nechtějí protože nemají důkaz, že to tak je a kdyby to třeba nebyla pravda tak aby zase matka nebyla nějak potahovaná policii.

Na druhou stranu si nedovedu představit jak by mohla dotyčná osoba vědět ty detajle.
Že ometali pavučiny ze zdí.

Teď se bojiju i koupat.

Poradí mi někdo jak se zachovat v také situaci.
Nebo jak zjistit zda jsou v bytě kamery.
Nějakým přístrojem nebo rušičku.
Některé mohou být malinké téměř nejsou vidět.

Moc vám všem děkuji.

Také se dá energeticky zužitkovat rádiové spektrum (něco jako wireless nabíjení telefonu) nebo světlo nebo zvuk. I kdyby tam nějaký ten rádiový pulz měl vyslat ten, kdo kameru provozuje. Je pravdou, že zdroj energie je dost limitující. Ale pořád se bavíme o technice, která je příliš specifická a drahá na to, aby tím někdo sledoval "obyčejného" člověka jen tak pro šíření drbů. Jo kdyby pracovala u tajné služby nebo někde, kde má někdo jiný (konkurence) potřebu se něco dozvědět (ovšem takoví lidé si nenosí práci domů, předpokládám, že se jich ani netýká home office) chápal bych ty obavy.
Poměrně často je zmiňovaný ruský odposlech na americké ambasádě umístěný v pečeti, který z odposlouchávaného zvuku dokázal vyrobit elektřinu a vysílal jen když ho aktivovali rádiem, takže pro jakékoliv analýzy to byl jen velký kus dřeva (vysílač uvnitř byl normálně neaktivní). Teda podle záběrů, kde to otvírali a byly tam panty to celkem nechápu, buď je to dobrý hoax, nebo tam ty panty daly pro předvádění poté co to rozlepili. Pochybuju že by prohlásili za kus dřeva něco so má v sobě kovové panty a jde to otevřít, a je v tom vidět štěnice to by byl ohromný šlendrián.

Jistě že kamera skrytá v broukovi ať už přirozeném nebo umělém by žádné podezření nezpůsobila, že s námi sdílí obydlí různý neškodný hmyz jsme zvyklí a pokud ho neni moc, nikoho to nepobuřuje.