Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Autonehoda a hrazení škody

Dobrý den, mám dotaz. Dnes jsem měl vážnější autonehodu, kterou jsem zavinil já. Vjel jsem na hlavní z vedlejší silnice a narazil do mě nový Superb. Rozhlížel jsem se, ale nic neviděl, každopádně vina je samozřejmě na mé straně. Na místo přijela policie a při dechové zkoušce jsem nadýchal zbytkový alkohol z večera v hodnotě jednoho piva. Vůbec by mi nenapadlo, že je možné, že bych ještě ráno nadýchal, ale bohužel se tak stalo. Slyšel sem, že pokud je to takhle, pojišťovna nevyplácí škody z povinného ručení mně, ani tomu, který do mě narazil. Že bych měl vše hradit já. Mé auto mělo cenu tak 50 tisíc a majitel superbu napsal do policejního protokolu odhad škod 200 000 Kč. Má pojišťovna je AXA, je mi 21 let, nikdy jsem neboural a nikdy jsem neměl problémy s policií, zbytkového alkoholu tam bylo opravdu málo. Chci se zeptat, zda nemáte nějaké rady co dělat, jak postupovat, případně informace jak to chodí? Zda pojišťovna něco vyplácí i za tyhle podmínky? Jsem student a nemám moc peněz, proto jsem z toho nyní zoufalý a nemám kolem sebe lidi, které se vyznají. Proto moc děkuji za každou radu..

Předmět Autor Datum
Poisťovňa vyplatí poistné druhej strane (napísal si to ozaj kulantne - "...tomu, který do mě narazil…
ok 20.01.2021 02:40
ok
Tady už je pozdě něco radit. V prvé řadě (jak už psáno výše) jsi měl požadovat krevní test. Teď už z…
jirka44 20.01.2021 07:47
jirka44
To se obávám, že právník už mu nepomůže. Pokud to na místě uznal, tak je hotovo.
Wikan 20.01.2021 07:53
Wikan
Může říct, že byl v šoku a změnit výpověď. To je v naší zemi běžné....
host 20.01.2021 08:58
host
Musel by si znaleckým posudkem věrohodně prokázat, že hladina alkoholu v tvé krvi neměla na nehodu v…
Araneus84 20.01.2021 12:59
Araneus84
V prvni rade, kolik jsi nadychal a kolikrat? Pokud mene nez 0,24 tak to neprokazuje ovlivneni. Ovsem…
re4zon 20.01.2021 15:00
re4zon
@re4zon - pozri si vaše zákony - aká hodnota alkoholu v krvi je v CZ povolená? Mne sa zdá že 0,00º%…
yYy 20.01.2021 17:49
yYy
Zjisti si neco o prirozene hladine alkoholu, nez zacnes poucovat. Dost na tom, ze jsou pouzivany gen…
re4zon 20.01.2021 19:57
re4zon
Zkuste se podívat sem https://www.30kmh.cz/
aki 20.01.2021 19:06
aki
Do jiné poradny dal tento mladík taky stejný dotaz. Ale je třeba sdělit, kolik mu naměřili, páč to b…
milan.cukrar 21.01.2021 06:33
milan.cukrar
Ahoj desetistupňové pivo udělá 0,2promile ale každopádně alkohol za volant nepatří ani zbytkový. Měl… poslední
zdenekhadrava 21.01.2021 12:31
zdenekhadrava

Poisťovňa vyplatí poistné druhej strane (napísal si to ozaj kulantne - "...tomu, který do mě narazil..."), samozrejme, že ho poisťovňa potom bude vymáhať od teba (nehoda pod vplyvom návykovej látky). To, že si bol ako doga spôsobí, že to poisťovňa len ľahšie vymôže. Tebe ako vinníkovi nehody nezaplatí nič. Bez ohľadu na alkohol. Čo to je "...zbytkový alkohol z večera v hodnotě jednoho piva..."? Policajné drägery nie sú totiž ciachované v objeme piva ktoré si vypil, ale normálne v promile. Uspokojil si sa s tým, že si uznal dychovú skúšku (zrejme si nepožiadal o odber krvi), takže výsledok dychovej skúšky nadobudol právnu moc a promile ktoré si nafúkal bude použité aj pri tvojom potrestaní - do určitej výšky je to priestupok (pre teba najskôr pokuta). Ak je to promile vyššie, tak je to trestný čin (hrozí ti basa). Závisí to aj na tom, kde sa skutok stal: https://www.tester.sk/clanok/alkohol-za-volantom-limity-v-europskych-krajinach-1

Musel by si znaleckým posudkem věrohodně prokázat, že hladina alkoholu v tvé krvi neměla na nehodu vliv a soud by to musel uznat. To je jediná šance, jak se tomu placení vyhnout. Ovšem počítej s tím, že znalecký posudek bude stát klidně 20k a advokát bude rovněž v řádech desetitisíců (počítal bych tak 50-60k). A pokud to prohraješ, jakože to vidím jako celkem pravděpodobné, tak to stejně celé zaplatíš.
Rada do budoucna. Když máš málo peněz, tak nechlastej. A pokud už chlastáš, tak neřiď. A pokud už řídíš, tak nebourej.

V prvni rade, kolik jsi nadychal a kolikrat? Pokud mene nez 0,24 tak to neprokazuje ovlivneni. Ovsem za predpokladu, zes jim nevykladal nic o tom, zes neco pil. Pokud ano, tak regres od pojistovny se da cekat a k tomu jeste spravko a zakaz rizeni+pokuta. Hledej pravnika, schopneho a s patricnou specializaci.
Pravidlo cislo jedna. S policii se NEBAVIME A NIC JI NEPODEPISUJEME.

@re4zon - pozri si vaše zákony - aká hodnota alkoholu v krvi je v CZ povolená? Mne sa zdá že 0,00º% - a pokiaľ to zistili po kolízii policajti - ani právnik ho z toho nevyseká! A to ani nemusí spomínať, že niečo pil... jednoducho dräger (ak je ciachovaný) je uznaný ako dôkaz prítomnosti alkoholu v krvi = riadenie vozidla pod vplyvom návykovej látky = vina padne na neho tak, či tak.

Zjisti si neco o prirozene hladine alkoholu, nez zacnes poucovat. Dost na tom, ze jsou pouzivany generatory nahodnych cisel s oznacenim drager a naprosto nespolehlive drugwipy, jeste aby se treba cukrovkarum zacaly brat papiry kvuli nadychani nejakych minimalnich hodnot.. Bez priznani neznamena vysledek do 0,25 vubec nic.
O tve predstave o urcovani viny pri nehode radsi nemluvim, ze alkohol=zavineni je nejaka urban legend. Mozna si budou chtit zjednodusit praci a hodit to na toho kdo nadycha, ale rozhodne to neznamena, ze je automaticky vinik.

Do jiné poradny dal tento mladík taky stejný dotaz.
Ale je třeba sdělit, kolik mu naměřili, páč to bylo určitě více, jak 0,3promile. Nikde nenapsal jak večer kalili. Kolik mu tedy ráno naměřili. On nevypil večer jedno pivo, jak někteří pochopili.

jsem nadýchal zbytkový alkohol z večera v hodnotě jednoho piva
Tak kolik toho měl?
Chlastal a pak řídil a ještě nedal přednost.

Ahoj desetistupňové pivo udělá 0,2promile ale každopádně alkohol za volant nepatří ani zbytkový. Měl jít na krev, a že mu to nikdo neřekl? Neznalost zákona neomlouvá žije v ČR tak by si měl něco o právním systému něco přečíst a ne to dávat na fóra každopádně najdi si pobočku probační a mediační služby a zajdi tam a vše jim řekni a oni by ti měli pomoci a nebo poradit bývá to zdarma. Poradí ti tak abys nemusel platit nejvyšší taxi. Ale počítej že zaplatíš pokutu ne-li zákaz řízení od6 měsíců do 1roku v půlce můžeš podat odvolání, dále tě čekají psychotesty zda-li si způsobilý k řízení MV a pojišťovna po tobě také bude vymáhat nějaký peníz. Buď chlap postav se problému čelem ke spokojenosti hlavně pána cos mu tam vjel a mysli hlavně na to že se nikomu nic nestalo ale zajdi si na tu pobočku ano! Tam mají zkušenosti.

Zpět do poradny Odpovědět na původní otázku Nahoru