Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Nevrácené peníze z eshopu mimo ČR

Dobrý den,

minulý rok jsem si objednal z německého eshopu (ověřeného obchodu s módou) zboží v hodnotě asi 350 euro, které jsem zaplatil kartou online, ale jelikož byl balík zasílán z Německa, v té době ho doručovací společnost kvůli rozměrům a covid restrikcím odmítla přepravit. Balík se tedy dostal zpět do obchodu, načež byla z jejich strany objednávka zrušena a peníze údajně vráceny. Do dnešního dne ale zpět nepřišly. Několikrát jsem tam volal, říkali mi, že platbu vrátili a teď je to jen na bankách ať to vyřídí, říkali, že to může trvat 6-8 týdnů. 8 týdnů už ale dávno uplynulo a z mé strany začínám pochybovat o tom, že peníze opravdu vrátili. Existuje něco, co bych v této situaci mohl udělat?

Díky

6-8 týdnů? V roce 2020? To maji banku v Zulu nebo v Bangladéši? Dyť jsou to sousedi, k nám je to blíž než mezi odlehlými kouty Německa. Navíc pokud to jde přes kartu, tak je to ještě jednodušší.
I kdyby 6-8 dnů je to hodně, ale ještě by se to dalo pochopit. Toto by mělo probíhat online, úplně stejně jako platba.