Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Očkování proti onemocnění covid-19

Nevím, kde se zeptat, na příslušných stránkách jsou sice nějaké telefonní linky, ale já dávám spíš přednost e-mailům a na to jsem tam nenarazil, tak to zkusím tady. Snad to má taky něco společného s právem.
Mám zájem se nechat oočkovat, jako čerstvý sedmdesátník a diabetik jsem se zaregistroval, ale kdo ví kdy a jestli mi přijde rezervační zpráva.
Občas je ve zprávách, že někde mají vakcínu, ale zrovna nikoho, koho by opíchali, třeba včera prý to bylo ve Slaném.
Já jsem schopen a ochoten skočit do auta a jet tam se nechat opíchat.
Je taková legální možnost?

Nejjednodušší máš obrátit se na svého praktického doktora, at tě zaregistruje ... můžeš se s ním i domluvit, že jsi ochotný si zajet do okruhu 700km - od Baltu, až po Jadran, at to tam uvede. A máš to legálně. 8-)

P.S.:Já to s obvodákem řešil přes mail, ten mě tuhle středu zavedl do systému a dal jim na mne kontakt .. a už jen čekám na pokyn "píchačů".

Mohl by jsi se snad znovu registrovat v centrální registru s tím, že by jsi se registroval na to místo, kde nemají zájemce. Taky jsem to někde slyšel, nebo čet. Pokud je to přes centrální registr tak by to mělo jít. Pouze se nemá provést současná registrace přes centrální registr i na obvoďáka. Takže pokud už jsi se registroval na CS, tak pozor! Pak jsou prý větší problémy, systém na to prý není řešen. Jinak (74) u nás už taky čekáme 14 dní na druhý pin a zatím nic. A obvoďáci snad prý "píchají" nejvíce tu trochu problematičtější AstruZenecu. Brácha se švagrovou ji dostali ve středu v Praze. Neplaš se, pokud si dáš trochu bacha, tak se toho taky dočkáš.:-)

Mám dost kamarádů kteří jsou ve věku 70+ a očkování v posledních dnech absolvovali. Jeden si pak i dal pivo (jedno) a skučel dva dny. Manželka má kamarádku a její manžel zdravotník (40 +) to také absolvoval s podobným průběhem. Napiš pak jak si dopad.

Nejjednodušší máš zavolat přímo na konkrétní očkovací místo a nechat se dát do pořadníku náhradníků. Stejně jako jinde na světe jim často na konci dne zbyde vakcína a než aby se vyhodila, volá se lidem z toho pořadníku, zda tam stihnou do 1 hodin přijet....