Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Pravnik - cena za kontrolu nemovitostí

Dobrý den,
Chtěl bych se zeptat.
Dal jsem právníkovi zkontrolovat dvě nemovitosti ( dle katastru). A dva už ověřené dokumenty.

Cena je 12000 Kč.
Přijde mi to celkem dost. Jakou máte vy zkušenost?

Změna tupého předmětu, původně: Pravnik (host)

Za totality se říkalo, že jsou dvě nejdražší tekutiny. Zedníkův pot a advokátův inkoust.
Proč jsi dával ty nemovitosti zkontrolovat? Chceš je koupit a potřebuješ zjistit, jestli s nimi nebude nějaký problém, třeba že je tam několik spoluvlastníků a někteří nechtějí prodat své podíly? To může být pěkná makačka na bednu.

Souhlasím. A ne jen za totality, tohle je krásně napsané.

Přesně tak. Chtěl jsem ověřit zda je vše v pořádku.
Dával jsem ověřit zda paní majitelka má opravdu plnou moc za rodiče, zda nejdou nějaké skryté dluhy.

To je tvoj problem, ze ste si dopredu nedohodli cenu, ci hodinovu sadzbu.
Censa mi zda premrstena samozrejme, ale advokati si bezne beru od 1000-1500 CZk/h, takze tazko povedat.
Prenho to bola rutina, urcite to mal hotove za pr minut, nehovoriac o tom, ze to spravil vsetko zle plateny koncipient za neho.

On koncipienta nemá. Je to právník před důchodem z menšího města. Je opravdu dobrý a dle jiných známých moc nebere. No přesně jak píšete. Hned na začátku si vždy určit cenu. A ne čekat až se to dořeší a on si sám řekne.