Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Soused leje Randap na náš pozemek

Dobrý den, soused nám pravidelně leje Randap na okraj našeho pozemku, aby mu tráva nezasahovala na plot, máme tedy asi půl metru od plotu zničenou půdu, dokonce nám to zničilo jeden z okrasných keřů. Chci se tedy zeptat, zda je tato jeho činnost nějakým způsobem napadnutelná. Děkuji, Aleš

Ak je to nepreukázateľné, bez priamych svedkov (kamerový záznam nie je dôkaz), je to tvrdenie proti tvrdeniu. Dôkazné bremeno je na tvojej strane. V opačnom prípade by ťa mohol popoháňať pre krivé obvinenie ak by si mu spôsobil preukázateľnú ujmu v súkromnom, spoločenskom, pracovnom živote či zamestnaní, napríklad predvolávaním bez dôkazov jeho ctihodnej osoby slušného, poctivého, inteligentného vzdelaného občana na štátne orgány.

Si povinný udržiavať na svojej parcele zeleň, aby neprerastala ani nezasahovala svojim vzrastom na susediacu parcelu.

Ak by striekal silným roztokom Travexu, zničí pôdny profil, dokonca korene stromov, že na zasiahnutom území "sedem rokov" tráva nevyrastie, semená skapú, dokonca storočné stromy zhynú.

Bežne predajné herbicídy zlikvidujú iba zelený vzrast, nezničia semená ani chemicky "nekontaminujú" vodu a pôdu.