Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Výpověď z pracovního poměru

Ahoj,
prosím,o radu nemám v tom zkušenosti..
Pracuji v podniku celý život (dlouhá léta - je to moje stále první zaměstnání) a nemám v tom zkušenosti a nikdy jsem se o to nezajímal,protože jsem to nepotřeboval.
Jsem po operaci a už z mého hlediska nechci vykonávat práci co jsem dělal (ničit si zdraví - mám obavu abych znovu kvůli tomu nemusel znovu na operaci).
Chci dát zaměstnavateli výpověď (s 2 měsíční výpovědní lhůtou).
Na internetu jsou jsou nějaké tiskopisy výpovědi (nevím jestli je to ten správný).
CHTĚL BYCH TISKOPIS VÝPOVĚDI DO ZAMĚSTNÁNÍ PRO ROK 2021 s 2 MĚSÍČNÍ VÝPOVĚDNÍ LHŮTOU. (jsem zaměstnanec)
Děkuji za pomoc.

Aha já jsem myslel,že třeba i na pracáku mají na to tiskopisy.Já jsem to chtěl stáhnout z netu.
Ještě se zeptám příklad:kdybych chtěl dát výpověď koncem července tak to jak máš psáno = výpověď z pracovního poměru k (datum) - tak to datum má být poslední červencový pracovní den 30. července? A ta dvouměsíční výpovědní lhůta tam asi nemusí být napsaná to je asi automatické že?
děkuji za odpověď

No ono se jedná o tohle:
celý můj pracovní život zvedám (do výšky pasu) denně ca. 15x 50kg pytle. Jinak to nejde je to takový manuelní provoz.A po těch dlouhých letech se mi vyboulila kýla (pak operace a trvá dlouhá rekonvalescence).
A už se mi nechce po tom hazardovat se svým zdravím,není mi už 20 nebo 30 let.Doktor mi říkal,že po rekonvalescenci to můžu plně zatěžovat.(Pochopitelně chválí si svoji práci).
Na zdravotní důvody to asi neuhraji,když to takhle říkal chirurg.
Pověst mám dobrou v zaměstnání jsem ras na práci,žádnej flákač.Předpokládám,že budou mi chtěl nabídnout jinačí práci.To už asi tam né.
Já za ty roky jsem už tam takový vyčpělí,tady ta moje kýla je asi už znamení odchodu.
Na první místo stavím své zdraví.
P.S. V této strašidelné covidové době jsou i katastofální čekací doby na operace je to děs běs.
děkuji

Musí prokázat jasné zapřičinění vzniku své nemoci s výkonem svého povolání. Že by se mu podařilo najít znalce, kterému by se chtělo napsat, že se může zaručit za to, že mu kýla vznikla ze zvedání pytlů v práci a nemohla vzniknout z ničeho jiného, tak tomu bych moc nevěřil. A důkazní břemeno je v takovém případě na něm.

Vaše firma porušuje předpisy BOZP? Nejste pravidelně proškolováni?

bod 3:

3) Přípustný hygienický limit pro hmotnost ručně manipulovaného břemene přenášeného mužem při občasném zvedání a přenášení je 50 kg, při častém zvedání a přenášení 30 kg. Při práci vsedě je přípustný hygienický limit pro hmotnost ručně manipulovaného břemene mužem 5 kg.

https://www.bozpinfo.cz/manipulace-s-bremeny

Těch 50 kg je hrana váhy.A do tohoto limitu se taky vejdu :Občasným zvedáním a přenášením břemene se rozumí přerušované zvedání a přenášení břemene nepřesahující souhrnně 30 minut v průměrné osmihodinové směně. Častým zvedáním a přenášením břemene se rozumí zvedání a přenášení břemene přesahující souhrnně 30 minut v průměrné osmihodinové směně. Uvedená celková doba přenášení a zvedání břemene v průměrné osmihodinové směně je průměrným hygienickým limitem.
A o naší firmě ohledně předpisů radši ani nemluvit ach jo.