Výpověď z pracovního poměru
Ahoj,
prosím,o radu nemám v tom zkušenosti..
Pracuji v podniku celý život (dlouhá léta - je to moje stále první zaměstnání) a nemám v tom zkušenosti a nikdy jsem se o to nezajímal,protože jsem to nepotřeboval.
Jsem po operaci a už z mého hlediska nechci vykonávat práci co jsem dělal (ničit si zdraví - mám obavu abych znovu kvůli tomu nemusel znovu na operaci).
Chci dát zaměstnavateli výpověď (s 2 měsíční výpovědní lhůtou).
Na internetu jsou jsou nějaké tiskopisy výpovědi (nevím jestli je to ten správný).
CHTĚL BYCH TISKOPIS VÝPOVĚDI DO ZAMĚSTNÁNÍ PRO ROK 2021 s 2 MĚSÍČNÍ VÝPOVĚDNÍ LHŮTOU. (jsem zaměstnanec)
Děkuji za pomoc.
Nepotřebuješ žádný tiskopis. Stačí napsat, že dáváš výpověď z pracovniho poměru k (datum) bez uvedení důvodu. Datum, jmeno, podpis.
Donést na osobní.
Výpověď začne běžet od 1. nasledujiciho měsíce s výpovědní lhůtou.
Aha já jsem myslel,že třeba i na pracáku mají na to tiskopisy.Já jsem to chtěl stáhnout z netu.
Ještě se zeptám příklad:kdybych chtěl dát výpověď koncem července tak to jak máš psáno = výpověď z pracovního poměru k (datum) - tak to datum má být poslední červencový pracovní den 30. července? A ta dvouměsíční výpovědní lhůta tam asi nemusí být napsaná to je asi automatické že?
děkuji za odpověď
K jakému je to dni tam vůbec psát nemusíš. Bude se brát datum doručení výpovědi. Výpovědní lhůta je automatická, psát se tam taky nemusí.
Doporučuji mít kopii výpovědi a nechat si ji potvrdit včetně datumu převzetí.
dík,dobrá rada
Pokud je to skutečně ze zdravotních důvodů, zkusil bych se zeptat, jestli by zaměstnavatel souhlasil s ukončením pracovního poměru dohodou, to bys třeba mohl ukončit pracovní poměr ze dne na den.
Případně, pokud jsi dlouhodobý zaměstnanec a zaměstnavatel je s tebou spokojený by ti mohl navrhnout přeřazení na jinou práci, kde by tvé zdravotní omezení nevadilo.
Ešte si pozri ,či nemáte v podniku uzavretú nejakú kolektívnu zmluvu,z ktorej by vyplývali nejaké benefity v prípade odchodu zo zdravotných dôvodov ,pokial to existuje,bola by škoda o to prísť ,keby si podal len obyčajnú výpoveď …
Pokud člověk pozbyde schopnost vykonávat práci ze zdravotních důvodů, neni tam náhodou nárok i na nějaké vyšší odstupné než u normální výpovědi?
No ono se jedná o tohle:
celý můj pracovní život zvedám (do výšky pasu) denně ca. 15x 50kg pytle. Jinak to nejde je to takový manuelní provoz.A po těch dlouhých letech se mi vyboulila kýla (pak operace a trvá dlouhá rekonvalescence).
A už se mi nechce po tom hazardovat se svým zdravím,není mi už 20 nebo 30 let.Doktor mi říkal,že po rekonvalescenci to můžu plně zatěžovat.(Pochopitelně chválí si svoji práci).
Na zdravotní důvody to asi neuhraji,když to takhle říkal chirurg.
Pověst mám dobrou v zaměstnání jsem ras na práci,žádnej flákač.Předpokládám,že budou mi chtěl nabídnout jinačí práci.To už asi tam né.
Já za ty roky jsem už tam takový vyčpělí,tady ta moje kýla je asi už znamení odchodu.
Na první místo stavím své zdraví.
P.S. V této strašidelné covidové době jsou i katastofální čekací doby na operace je to děs běs.
děkuji
Denně zvedáš 50 kg pytle a udělala se ti kýla - já bych to viděl na nemoc z povolání.
Musí prokázat jasné zapřičinění vzniku své nemoci s výkonem svého povolání. Že by se mu podařilo najít znalce, kterému by se chtělo napsat, že se může zaručit za to, že mu kýla vznikla ze zvedání pytlů v práci a nemohla vzniknout z ničeho jiného, tak tomu bych moc nevěřil. A důkazní břemeno je v takovém případě na něm.
No to je právě ono.
Já nemůžu dát za to hlavu na špalek,že to mám tu kýlu z těch 50 kg pytlů (ale myslím si,že je to z toho - postavu mám hubenou.).Protože tuhle tříselnou kýlu mají i často sportovci.A já jsem taky tak trochu sportovně založený.
Vaše firma porušuje předpisy BOZP? Nejste pravidelně proškolováni?
bod 3:
https://www.bozpinfo.cz/manipulace-s-bremeny
Těch 50 kg je hrana váhy.A do tohoto limitu se taky vejdu :Občasným zvedáním a přenášením břemene se rozumí přerušované zvedání a přenášení břemene nepřesahující souhrnně 30 minut v průměrné osmihodinové směně. Častým zvedáním a přenášením břemene se rozumí zvedání a přenášení břemene přesahující souhrnně 30 minut v průměrné osmihodinové směně. Uvedená celková doba přenášení a zvedání břemene v průměrné osmihodinové směně je průměrným hygienickým limitem.
A o naší firmě ohledně předpisů radši ani nemluvit ach jo.