Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Rodne číslo v ČR a v SR

Dobrý den, chtěla jsem se přihlásit k pobytu na Slovensku a ejhle, mám tam rodné číslo. Při rozdělování republiky v roce 1993 mě tam nějako zapomněli. A ted co s tím. Děkuji za každou radu.

Slovenské rodné číslo v čechách neplatí (a asi i naopak). Je to velice divné (zvlášť u lidí narozených do roku 93, kdy jsme byli jeden stát), ale je to tak. Tímto tvrzením mě překvapil slovesnký kolega, který si musel žádat o rodné číslo v čechách, přestože má rodný list znějící na československo, aby tady mohl existovat.

Jak jsem psal, slovenský kolega si před časem, asi když se sem natrvalo stěhoval, si tady v čechách žádal o české rodné číslo (přestože má rč z dob čsfr, a tedy by nemělo být v konfliktu s ničím, je mu prý k ničemu); pamatuju si to protože mě tím docela překvapil. Když jsem třeba nastupoval na vysokou školu, tak tam slováci používali normálně své slovenské číslo, narozdíl od ostatních cizinců (osobně slováky za cizince nepovažuju, ale holt to tak je), kteří si museli o něj teprve žádat.
Předpokládal bych, že něco podobného bude potřeba na Slovenské straně, tedy si jako cizinec zažádat o přidělení slovenského rodného čísla.
Divím se, že EU s tím ještě něco nevymyslela, podobně jako s čísly účtu (teda už naše národní číslo je dlouhé, a to iban je ještě delší - dlouhé až příliš, ale zase identifikuje jednoznačně účet od Afghánistátu po Zulu tedy i mimo EU) a dlouho předtím s čísly telefonu. Stačilo by před národní číslo přidat CZ, SK a podobně u dalších států (každý stát jistě má nějaký národní identifikátor).

A v com je akoze problem?
Ze sa chces registrovat na SK a oni tvrdia, ze take rodne cislo uz maju v db?
No a co?
Oni chcu od teba udaj...to je tvoje RC, ze to im nesedi je ich problem tak nech si ho riesia...ty si si predsa svoju povinnost splnila nie?

To chapem, ale co s tym mas ty? Oni chceli od teba udaje, tie si im poskytol a ze ich system nevie tieto udaje spracovat je ich problem nie tvoj.
Ja nechapem, co od teba chcu, nech si s tym poradia oni a nenutia teba zrazu menit nejake udaje.
Kazdy uradnik ma niekoho nad sebou, takze ak ta vyhodia z jednych dveri, chod do tych, co su nad nimi atd. Mne to vzdy zatial pomohlo.
Taketo veci su vzdy len o neochote uradnika nieco riesit, v horsom pripade o neznalosti zakona a jeho moznosti.