Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Rodne číslo v ČR a v SR

Dobrý den, chtěla jsem se přihlásit k pobytu na Slovensku a ejhle, mám tam rodné číslo. Při rozdělování republiky v roce 1993 mě tam nějako zapomněli. A ted co s tím. Děkuji za každou radu.

Jsou zobrazeny jen nové odpovědi. Zobrazit všechny
Předmět Autor Datum
Slovenské rodné číslo v čechách neplatí (a asi i naopak). Je to velice divné (zvlášť u lidí narozený…
ml1 23.08.2021 18:22
ml1
Po cca 20ti telefonátech na ministerstva vnitra SR i ČR jsem stále na bodě 0. Většina odpovědí je: S…
9999999999 24.08.2021 11:43
9999999999
Jak jsem psal, slovenský kolega si před časem, asi když se sem natrvalo stěhoval, si tady v čechách… poslední
ml1 26.08.2021 18:23
ml1

Slovenské rodné číslo v čechách neplatí (a asi i naopak). Je to velice divné (zvlášť u lidí narozených do roku 93, kdy jsme byli jeden stát), ale je to tak. Tímto tvrzením mě překvapil slovesnký kolega, který si musel žádat o rodné číslo v čechách, přestože má rodný list znějící na československo, aby tady mohl existovat.

Jak jsem psal, slovenský kolega si před časem, asi když se sem natrvalo stěhoval, si tady v čechách žádal o české rodné číslo (přestože má rč z dob čsfr, a tedy by nemělo být v konfliktu s ničím, je mu prý k ničemu); pamatuju si to protože mě tím docela překvapil. Když jsem třeba nastupoval na vysokou školu, tak tam slováci používali normálně své slovenské číslo, narozdíl od ostatních cizinců (osobně slováky za cizince nepovažuju, ale holt to tak je), kteří si museli o něj teprve žádat.
Předpokládal bych, že něco podobného bude potřeba na Slovenské straně, tedy si jako cizinec zažádat o přidělení slovenského rodného čísla.
Divím se, že EU s tím ještě něco nevymyslela, podobně jako s čísly účtu (teda už naše národní číslo je dlouhé, a to iban je ještě delší - dlouhé až příliš, ale zase identifikuje jednoznačně účet od Afghánistátu po Zulu tedy i mimo EU) a dlouho předtím s čísly telefonu. Stačilo by před národní číslo přidat CZ, SK a podobně u dalších států (každý stát jistě má nějaký národní identifikátor).

Zpět do poradny Odpovědět na původní otázku Nahoru