Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Odesílání křehkého zboží od provozovatele e-shopu

Dobrý den,
chtěl bych se zeptat, zda tato věta:

Vážení zákazníci, zboží křehké povahy (sklo, keramika, porcelán, plasty) zasíláme balíkovou dopravou pouze na vlastní nebezpečí objednatele. Neručíme za případné poškození nebo rozbití zboží při přepravě! Děkujeme Vám za pochopení.

stačí to na to, že když si od nich např. koupím tři demižony a jeden se rozbije, tak nemám nárok na náhradu? To by mohl každý napsat u všech produktů, nebo ne? Přece oni podle podmínek přepravců mají balit tak, aby se nepoškodilo zboží.

Děkuji

To by rovnou mohli ballit střepy a tvrdit, že se to stalo po cestě. Takto se to prostě nedělá. Oni objektivně ručí za dopravu až do převzetí (jiná otázka je, jak dokázat, že k poškození došlo už před převzetím, i když to na balíku nebylo vidět).
Dopravce si vybírají oni a měli by si to podle toho s ním domluvit a taky adekvátně zboží zabalit.

Je to podvodné jednanie E-shopu. I napriek tomu, že si za tovar zaplatil - pokiaľ ti nie je doručený v BEZCHYBNOM stave - nie si jeho majiteľ - tým sa stávaš po podpise dokladu o prevzatí - do tej doby sú totiž majiteľmi ONI. E-shop MUSÍ zabezpečiť toto doručenie (pokiaľ si za to zaplatil) a prepravca je tiež poistený pre takéto prípady. Pokiaľ by sa tovar rozbil a ty by si ho neprevzal (a oni by sa "vyhovárali, že na tvoje riziko) - bezdôvodne by sa obohatili.
Už sa tu písalo - ak sú tam takéto podmienky pri doručovaní - od toho e-shopu ruky preč! A ešte možnosť upozorniť ČOI na ich obchodné podmienky.