Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Škoda zaměstnavateli

Zdravím, přišla mi dnes žádost o uhrazení náhrady škody způsobené zaměstnavateli (zaslaná firmou)
Služebním autem při výkonu povolání jsem údajně poškodil olejovou vanu,dle slov dispečera na to přišli při přezouvání. (Fotodokumentace ani faktura za opravu mi nebyla doručena dodnes)
Tak jsem podepsal pod nátlakem zprávu o dopravní údálosti s firmou kde jsme napsali kde se to asi mohlo stát a že to uznávám... (ano vím... chyba mohl jsem se na to vysrat protože to mohl udělat kdokoliv kdo s tím autem jezdil.. moje blbost )
Událost se podepsala 28.4.2020
Ovšem autem jsem následně jezdil ještě rok a nikde nebyl únik oleje ani žádný problém a auto v servise na výměnu vany nebylo (tudiž musela být maximálně škrábnutá nebo si chtěl někdo přivydělat)
Částka byla vyčíslena na 10 062kč
Vozidlo peugeot boxer.

Moje otázka zní dá se z toho nějak vybruslit ?
Protože mi příjde nesmyslné aby požadovali zaplacení něčeho co očividně nebylo vyměněné po tak dlouhé době, vyměřená částka mi byla doručena až po roce a půl.

Mockrát děkuji za radu.

Zaměstnavatel nemůže požadovat povinnost k náhradě škody po zaměstnanci, který
nemohl o hrozbě škodní události vědět a nemohl tak proti ní zakročit, respektive na ni
upozornit. Porušení uvedených povinností má za následek vznik povinnosti k náhradě škody
jen v případě, pokud by jejich naplněním bylo jinak zabráněno přímému a bezprostřednímu
vzniku škody.

Tohle ?

Už minulého roku si urobil veľkú chybu, že si to podpísal.
Pochybujem, že sa pri prezúvaní pneu dá poškodiť olejová vaňa (to si na 100% vymysleli).
A) Musela by byť nahlásená škodová udalosť, muselo by sa vyšetriť, kto za to zodpovedá a ako k tomu došlo. Nevykonalo sa to!
B) Pre určenie náhrady škody sa musia predložiť doklady o oprave - nepredložili sa!
C) Z toho vychádza jedno - zamestnávateľ ťa chce neoprávnene oškubať!
Môžeš sa práve bodmi A) a B) brániť - pokiaľ nemajú nič, nech to skúsia súdne a pokiaľ ani tam nepredložia dôkazy - prehrajú.
Poznámka - každá oprava v nejakom servise má svoju objednávku, svoj zoznam prác a použitých dielov - takže ak by predložili nejaké lajstro - dá sa to práve v servise overiť - takéto dokumenty sú archivované min. 5 rokov. A pokiaľ by sa to nedalo overiť - potom by si ty mohol žalovať zamestnávateľa pre pokus o podvod, alebo pre neoprávnené získanie fin. prostriedkov.