Anketa: Jak vám v práci zaokrouhlují čas příchodu a odchodu?
Můj aktuální zaměstnavatel zaohrouhluje příchody a odchody v el. docházkovém systému na 15mitutové intervaly (samozřejmě příchody nahoru a odchody dolu), což v měsíčním úhrnu může znamenat významný čas.
Jelikož jsem u předchozích zaměstnavatelů se setkal max. se zaokrouhlováním na (1-5 minut), tak bych rád věděl, jak to je i v jiných firmách. Děkuji za odpovědi.
V případe >15 minut, nebo pokud chcete zmínit tento údaj i v případě vašich okomentujte v odpovědi.
Na 5 minut, ale opačným (tedy pro zaměstnance výhodnějším) směrem. Ale ono je to stejné skoro jedno, protože se to dá editovat a když někdo těch editaci nemá za měsíc moc, tak se to neřeší.
Už nijak, jsem v důchodu.
Když se tak v půl osmé vzbudím, věnuji tichou vzpomínku svým mladším spolupracovníkům
a já musím dělat a dělat jak debil
Tak dělej jinak, než jak debil.
Já používám jednoduchý program, co to zaznamenává na sekundy (a na jedno kliknutí) a zákazníkům pak případně ten součet zaokrouhlím ručně, pokud máme dohodnutou sazbu hodinovou a ne úkolovou či nějakou jinou ...
nedělám na píchačky a nikdy bych nedělal.
navíc to, že má člověk "odpíchnuto" jaksi neznamená, že pracuje....
ovšem znamená to, že to dostane zaplacené
Nikdy neříkej nikdy, životní cesty jsou roztodivné.
Jak zmiňuje kolega, tak po cvaknutí příchodu má dotyčný "placenou přítomnost".
Za komunistů jsme měli píchačky (typ jako v "Marečku, podejte mi pero!") na vrátnici, píchat se obecně muselo, navíc byla stanovena pracovní doba (7-15:30), tak se to jednoduše kontrolovalo. Prakticky se nestávalo, že by se někdo "nevlezl", nikdo si přece nepíchne odchod 15:29, že..
Já to měl ale trochu jinak
...pokud bych nestihl příchod či chtěl odejít dříve, prostě jsem si nepíchl, ale napsal na píchačku čas ručně
...pokud by se to kontrole nelíbilo, musel to člověk nějak zdůvodnit (byl třeba v tu dobu mimo sídlo firmy)
...nemusel jsem nikomu nic vysvětlovat, protože nepíchači to museli vysvětlovat právě mně
Jak komunisti padli, přestal jsem záhy do práce chodit a od píchaček mám pokoj.
Ano, ty časy na píchačkách se braly velmi vážně a možná by se měly brát rozumně i nadále. Když totiž odpíchnu nástup třeba v 7,30 hod na vrátnici, trvá to nějaký čas, než se dostanu na pracoviště a než začnu pracovat. Pamatuji takového šéfa despotu, který ostentativně stál u štípaček a lidi, kteří tam štípli ten přesný čas konce pracovní doby (např. 16,00 hod) vracel zpět na pracoviště, aby se ke štípačkám vrátil třeba o oněch 10 minut později, tedy za čas, který by mu zabralo umytí, převlečení apod.
Osobně jsem ale tento režim neměl rád a z těch rozdílů do 15 i více minut jsem problémy nedělal : většinou si toho podřízení velmi vážili a v případě potřeby pracovali přesčas bez připomínek a s pochopením... Vše je jen a jen v lidech.
7 minut