Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Eshop, odstoupení od kupní smlouvy

Dobrý den,

Už to bude týden od zaplacení objednávky z jednoho nejmenovaného eshopu. Objednal jsem zboží za 13000 Kč, ale dorazila krabice ve které byla pouze jedna položka za 2 500 Kč.

Řeším to už od pátku s podporou ale stále se mi nedaří zjistit zda vůbec někdy zbytek dorazí. Údajně špatně označily druhou část a snaží se zjistit pod jakým číslem byla poslána a kde se nachází. Vzhledem k tomu že jde o vánoční dárek nehodlám čekat dalších X dní než se k tomu vyjádří, protože to stejně budou zase okecavat a druhá část už nestihne dorazit.

Dnes jim dám ještě šanci to nějak zařídit, pokud tak neučiní uvažoval jsem že zbytek zboží nakoupím u konkurence v kamenném obchodě.

Má otázka tedy zní zda je možné odstoupit od kupní smlouvy. Tedy pouze na část objednávky ( položku za 2000 si nechal a za zbytek požadoval vrácení peněz). Dá se to takhle zařídit, nebo musím poslat to co již dorazilo zpět a požadovat celkovou částku?

Předem děkuji za odpovědi.

Rozdělení objednávek je běžné, ovšem zásilky by měly být sledovatelné. Někdy je na nálepce dopravce i počet balíků uvedený, např.1/2 nebo 2/2, tj. 2.balík ze 2. Je to ale problém odesilatele, že zboží nebylo doručeno, takže si to musí najít sami nebo poslat zbytek zboží znova. Takže bych eshop upozornil, že pokud nebude do 3 dnů vyřešeno, odstupujete od kupní smlouvy a vracíte 1. část, ať sdělí, jak odeslat zdarma zpět. Ponechání a storno je zbytku je nutno domluvit. Ale pokud pošlou zbytek znova třeba přes zásilkovnu nebo balíkovnu, dorazí druhý den, takže se jako dárek stihne. A navíc solidní eshop a pak i přepravce pošlou na mail odkaz na sledování zásilky.
Ten nejmenovaný eshop je ověřený nebo nějaký rizikový?

Nakonec mi včera bylo řečeno že to opravdu prodělal někdo ve skladu a poslali mi číslo zásilky. Ale učinily tak až po té co jsem vyhrožoval reklamací. No ale stejně se podle stránek české pošty ten balík od 9teho zasekl na depu a pořád nic.

Jde o eshop smarty.cz. Podle recenzí bych problém opravdu nečekal.

Toto je problem vianocnych casov...odporucam nakupovat mesiac(e) dopredu.
Nie je rok, aby som nieco (ako predajca) neriesil s inak po cely rok spolahlivymi dodavatelmi.
A netyka sa to len skladov odkial beriem, ale aj prepravcov.
Momentalne som najnovsie riesil vyzdvihnutie tovaru na reklamaciu od zakaznika cez UPS, ktorym sa nejako "stratila" objednavka a tyzden mlcali.
Ale mimo vianocnych sviatkov sa da na nich spolahnut;o).

Chápu jako prodejce to musí být totální extrém.

No nakonec to dopadlo jak jsem očekával a informace předány nebyly, tudíž balík byl poslán zpět. Abych ale eshopu jenom pořád něco nevyčital tak s reklamací mi vyšli vstříc a budeme to nějak řešit.