Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jak na podvodníky co provozují agenturu

Příklad:
Hlavní pracovní poměr - mzda 16 200 za měsíc. Schválně napsali minimální mzdu pro co nejmenší odvody.

Slovně se zaměstnancem dohoda že 130 Kč na hodinu.

Každý den 12cky. Cca. za měsíc 20 x 11 hodin = 220 hodin

Při výplatě dostane jakože ofiko 16 200 v hrubým což je nějakých 14 418. ( 1 782 Kč odvody zdravotní a sociální, daně žádné jelikož při podpisu růžovky sleva pokryje výpočet daně )

Jenže do obálky na černo dostane 220 hodin x 130 = 28 600 - 1 782 = 26 818.

Jak se dá tohle nahlásit tak aby byla agentura 💯% v hajz.u?

Aby sa to riešilo - museli by byť načapaní PRIAMO pri čine! Takto - keď niet dôkazov - nič sa neurobí.
Najhoršie sú však tí, ktorí takto dostávajú plat - budúci dôchodok sa bude vypočítavať z toho "oficiálneho príjmu", nemocenská tak isto....
Čo dostane v obálke - minie, nikde sa to nezapočíta a keď príde dôchodková doba, zistí, že má dôchodok 6000Kč a bude nadávať, prečo je taký malý. Lebo sa nechal OGABAŤ.
Dalo by sa to ale inak dokázať. Porovnaním výkazov agentúry (tá svojich agentúrnikov vypláca) a výkazmi firmy, kde ich agentúra pridelila. Ak agentúra bude vykazovať, že pracovali denne 8,5 hodiny a firma vykáže, že pracovali 12 hodín - ihneď by na to Inšpekcia práce prišla a nastúpili by orgány činné v trestnom konaní - vtedy by agentúra MUSELA vysvetľovať, kde sú tie zvyšné peniaze. Peniaze totiž nedostávajú len tak, ale prácu za agentúrnych zamestnancov pre firmu prepláta agentúre práve tá firma. A musia mať o tom záznamy.

"Čo dostane v obálke - minie, nikde sa to nezapočíta a keď príde dôchodková doba, zistí, že má dôchodok 6000Kč a bude nadávať, prečo je taký malý."

Ty si vážně myslíš, že co zaplatí člověk na daních, dostane v důchodu zpátky ? Tak to máš zajímavé představy....

Ono je to složité. Jedna věc je, že peníze na ruku načerno je naprosto špatně - na druhé straně to může být pro takového zaměstnance z mnoha důvodů i výhodné (má třeba exekuce, snadno dosáhne na všeliké sociální dávky).

Na okraj: proč si naprostá většina OSVČ neplatí větší sociální pojištění a riskují malý důchod? Prý si to neumí spočítat… faktem ale je, že někteří si to spočítat dokážou velmi dobře; je pro ně mnohem výhodnější si na důchod odkládat sám než prostřednictvím odvodů státu. OSVČ v tom mají oproti zaměstnancům výhodu, jejich možnosti zcela legální(!) optimalizace jsou značné. A už mlčím :)