Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Řemeslník platba

Dobrý den,
Už přes rok je to co mi dodělal práci řemeslník. Má do ted zaplaceno na ruku 80%. Platba na ruku.
Nicméně pro těch 20% už si má přijít a je to přes 4 měsíce. Nabízel jsem mu, že mu ty peníze dovezu. Avšak vždy ta komunikace se něčím přeruší a nebo mi neodpoví. Posléze se ozve kdy mám čas nicméně on opět čas nemá.
Ty peníze mám bokem a nepočítám s němi nicméně mi to příjde divné. Máte někdo nějakou podobnou zkušenost?

Skúsenosti? Nikdy neplatiť na ruku! Nemáš potom dôkaz v prípadnom spore, že si niečo zaplatil. A v prípade sporu ťa môže znova obrať o prachy, ktoré si už raz zaplatil.
BTW: platba na ruku = neodvádzanie povinných odvodov, daní = čierna práca, tr.čin neodvedenia dane.
A zaručene - ten remeselník ti nevydal ani žiadny doklad o platbe.

Čítam dotaz, čítam diskusiu a nechápem aký máš problém. Pochopil som len toľko, že remeselník si má prísť po peniaze a nechodí. Predpokladám, že sa chceš zachovať korektne. Takže peniaze vlož do obálky, obálku do skrine a počkaj až si po ne príde tak ako sľúbil. A ak nepríde do 10 rokov, tak si za tie peniaze kúp niečo pekné.

Nemá čas, má pořád zakázky. A je to pro firmu.

Pokud to tedy chceš vyřešit, tak kontakt na firmu se najít dá. Tak mu zavolej nebo pošli SMS, že částku posíláš na adresu nebo účet té firmy. Když se mu to nebude líbit, tak uvidíš, že si čas přijet hned osobně udělá. Protože peníze mimo by pak z účtu firmy těžko stahoval zpět.