Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Ukončení služebního poměru a dávky nemocenské

Dobrý den,jsem ve služebním poměru příslušníků bezpečnostních sborů a těžce jsem onemocněla, nyní v pracovní neschopnosti, ke konci května jsem požádala o ukončení služebního poměru, za jakých podmínek bych mohla dál pobírat nemocenské dávky, je třeba pracovní neschopnost ukončit, je nějaká ochranná lhůta po ukončení služebního poměru,a v té ji zase obnovit , nebo neukončovat. Děkuji za odpověď.D.

Nevím, jestli podle zákona neběží nějaká ochranná lhůta, kdy výpověď nesmí zaměstnavatel přijmout nebo možná může, ale bude platná až datem
skončení nemocenské. Třeba se mýlím, tak počkej pro jistotu na někoho znalejšího v této oblasti.

Předpokládám (ale nevím to, nikdy jsem se s tím nesetkal), že z toho hlediska je služební poměr stejný jako pracovní

Nemoc neukončovat, sociální správa nemocenskou bude vyplácet i po skončení služebního poměru, celkem až 385 dní (dá se to prodloužit).
Otázkou ještě je, proč v nemoci sl. poměr ukončovat, já bych to nedělal, žádná výhoda z toho neplyne.