Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Ukončení služebního poměru a dávky nemocenské

Dobrý den,jsem ve služebním poměru příslušníků bezpečnostních sborů a těžce jsem onemocněla, nyní v pracovní neschopnosti, ke konci května jsem požádala o ukončení služebního poměru, za jakých podmínek bych mohla dál pobírat nemocenské dávky, je třeba pracovní neschopnost ukončit, je nějaká ochranná lhůta po ukončení služebního poměru,a v té ji zase obnovit , nebo neukončovat. Děkuji za odpověď.D.

Předpokládám (ale nevím to, nikdy jsem se s tím nesetkal), že z toho hlediska je služební poměr stejný jako pracovní

Nemoc neukončovat, sociální správa nemocenskou bude vyplácet i po skončení služebního poměru, celkem až 385 dní (dá se to prodloužit).
Otázkou ještě je, proč v nemoci sl. poměr ukončovat, já bych to nedělal, žádná výhoda z toho neplyne.