Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem prepadnutie majetku ktorý nepochádza z trestnej činnosti

Zdravím, na nete som našiel tento článok, v ktorom sa píše že dotyčný pestoval marihuanu a teraz mu hrozí väzenie a odobratie majetku. S tým majetkom to nechápem ako môžu niekomu zobrať dom alebo byt ak to všetko nadobudol ešte pred tým než začal s trestnou činnosťou? Chcel som reagovať na iný článok ktorý už neviem najsť tak som sem dal podobný. V tom druhom článku sa písalo že obžalovanému hrozí strata rodinného domu ktorý ale bol prepísaný jeho rodičmi na jeho meno ešte predtým než začal kšeftovať s drogamy (aspoň to tak tvrdil). Tak ako to je, majú naozaj nárok na zhabanie majetku aj keď majetok/nehnuteľnosť nepochádza z trestnej činnosti? Prosím mohol by mi to niekto vysvetliť?

Ďakujem.

S pozdravom Tomáš

Zas v tom robia bordel, ja sa bavim o skutocnych oligarchoch, co ti, ktorym zabavovali majetky na zapade su, samozrejme, napriklad v Juesej je v podstate tiez oligarchia. A kapitalista sa nerovna automaticky oligarcha, zmyslom kapitalizmu je zbohatnut, este to neznamena, ze mas z toho automaticky aj politicku moc.

Soud si spočítá na kolik peněz si trestnou činností přišel. Pokud to propil či prohýřil v erotických klubech, nebo prohrál v ruletě, tak by mu nebylo co sebrat. No a pak se hodí, že má nějaký jiný majetek. Bývalý ministr Rath by ti o tom mohl přednášet.