Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Smlouva a zápis jednání z pozemkového úřadu ! Důležité - věcné břeměno

Dobrý den,

byl jsem na pozemkovém úřadě řešit jednu důležitou věc.
Řešilo se nové uspořádání pozemků po digitalizaci do katastru a nejen to.

Mám chatu na kterou vede jediný příjezd asi přes 35m trávy.
Tento (příjezdový) pozemek není můj.

Nebylo to nikým vysloveno, ale v případě, kdy bych chtěl chatu prodat, bude nyní obsahovat chata příjezd,
jako břemeno chůze a nebo i chůze i jízdy i pro nového majitele ??

Prostě když tu chatu prodám, bude STÁVAJÍCÍ majitel povinnen dát břemeno i jízdy (autem) NOVÉMU majiteli mojí stávající nemovitosti ?

Protože pokud by neměl příjezd k nemovitosti nový majitel, tak bude cena nemovitosti výrazně nižší, a o to jde současnému majiteli přjezdu.
Aby mě poškodil a aby případně to odkoupil za nižší cenu.

Úplný podepsaný dokument je **ZDE** mrkněte prosím.

Přesně.
A na toto se ptám!
Jen jsem to možná nešikovně sepsal.

Bohužel, dle mého názoru vzniká automaticky jen právo chůze (pro nového majitele).
Protože bez dopravy je nemovitost právně dostupná ve "vzduchoprázdnu".

Což má ovšem výrazný dopad na cenu nemovitosti jako celku (při případném prodeji).
Ale jestli se mýlím, nechám se poučit.

V tom návrhu je požadované VB práva prechodu na MAJITEĽA. V prípade zmeny majiteľa toto VB stráca platnosť. Takže aj v prípade, že by majiteľ toho kúska pozemku predal ten pozemok, nový majiteľ toto VB nemusí rešpektovať, podobne aj zmena majiteľa chaty spôsobí zrušenie VB. Ak chata nemá samostatný prístup (ale len cudzí pozemok) malo by byť VB viazané na NEHNUTEĽNOSŤ, v tom prípade by VB trvalo do doby, pokiaľ sa nezruší. Inak (viazané na majiteľa) sa automaticky ruší zmenou majiteľa (a je jedno ktorého).
Ešte lepšie je zriadiť VB práva prechodu a PREJAZDU - to znamená, že bude možný prístup aj VOZIDLOM.

Posledná možnosť je - odkúpiť tento pozemok a nebude potrebné riešiť nejaké VB.

Vidím to stejně.

Od první minuty jednání jsem chtěl mít přístup pěšky i průjezd.
Ale zhruba po hodině a půl na nic lepšího ti zmrdi nepřistoupili.
Nic lepšího se mi nepodařilo dojednat.

Lhali o 106, že tam jezdí různé auta a podobně (samota v lese).

Bohužel se jedná o lidi z rodiny, které dobře znám a jsou to zcela nenažraní patologičtí zmrdi.
Střídavě lžou a střídavě se dělají hloupí !

Takže odkup absolutně možný není a tahám právně za kratší stranu, protože kdyby došlo na soud, tak jsou to schopní vyhrát, jak to tady funguje podle práva.

Ok, uzavírám, škoda mluvit.