Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Mám právo na odstoupení od smlouvy?

Dobrý den všem, chtěl bych se zde ujistit s mým problémem, než abych byl pak v obchodě za blbečka.
Moc těmhle věcem nerozumím.

Koupil jsem včera reproduktory do auta, které jsem měl několik dní předem objednané přes web s vyzvednutím na prodejně.
Reproduktory byly nabízeny pro moje auto, Škoda Octavia 1. generace. V informacích bylo zmíněno, že reproduktory sedí na původní pozice v autě a že není potřeba jakýchkoli úprav. Což jsem po příjezdu domů zjistil, že není pravda. Ani jeden reproduktor nesedí tam, kde má. U předního středobasového reproduktoru ve dveřích se musí udělat zásah do karoserie auta a to dělat nechci. Výškové repro se musí původní místo vylomit a nalepit lepidlem nové repro, to opravdu taky dělat nebudu. Zadní repro je vyšší než původní a musí se dělat zásah do exteriéru auta. Auto si kvůli tomu ničit nechci.
Další věcí, né tak strašnou je, že mi dali špatně kabely, což bych tak nějak neřešil, to se stává.
Problém je, že jsem vše vybalil, abych měl přehled o věcech a některé věci (šroubky, kabely, redukce,..) nejsou v původních obalech, jelikož je dávají do neuzavíratelných sáčků a musí se prostě roztrhnout a vyhodit. Jinak je vše na původních místech a krabicích bez poškození.
Moje otázka je tedy taková, jestli dneska můžu s klidem dojet do obchodu a prostě říct, že zboží nesedí a že chci odstoupit od smlouvy? Jak říkám, těmhle věcem moc nerozumím a nechci, aby tam na mě vytáhli nějaké zákony apod, že nemám nárok apod.

Děkuji všem za reakce a omlouvám se, že je to tak dlouhé. Chtěl jsem podat veškeré informace.

Odstoupit bez udání důvodů lze do 14 dnů. Pokud by ale na prodejně nebyli vstřícní to vyřídit, tak se s nimi nedohaduj a odstup přes web, kdes to objednal. Pak na prodejně jen odevzdáš výrobek s potvrzením o odstoupení. Zboží může být vybalené, ale musí být kompletní a nepoškozené.

Díky za reakci.
Zboží je nepoškozený a v původním nepoškozeném obalu i krabici. Jenom jak jsem psal, ty šroubky, kabely apod. jsem dal bokem do sáčku z domu, protože ty původní jsou jednorázové, nebo jak je pojmenovat, a jsou jen na vyhození. Tak aby tohle nevyužili, jako důvod mi to neuznat.