Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Cesta k pozemku

Dobrý deň, chcel by som sa spýtať ohľadom cesty k pozemku sme tam spolu 6 vlastníci a ja jediný mám možnosť druhej prístupovej cesty a nechcem investovať do zriadenia ich cesty, podiel mám len kvôli skráteniu cesty na autobusovú zastávku. Musím investovať do cesty keď ju robia nanovo ďakujem

Všechno záleží na tom jaké máte mezi sebou vztahy, zda máte nějakou smlouvu o údržbě a opravách komunikace atd. Pokud budou ostatní investovat za tebe, mohou na tobě příslušnou částku vymáhat a může to skončit u soudu. Tam bude záležet na jeho rozsudku. Pokud bude v tvůj neprospěch tak můžou nakonec peníze vymáhat pomocí exekuce.

Nabizi se jednoduche reseni, a to se s ostatnimi proste dohodnout, ze po ceste jen chodis, tedy nedava smysl, abys investoval do neceho, co nepotrebujes. Ovsem porad je tu problem, ze ostatni zaplati neco, cim se tvuj podil zhodnoti. Takze jedine spravne reseni je, abys mel mensi podil nez ostatni, treba 1%. Dal tam budes moct chodit, ale zaplatis jen minimum investic.

Zdá sa, že si nepochopil pojem "podielové spoluvlastníctvo". Preštuduj si to! Inak to znamená, že na pozemku, kde sú 4 spoluvlastníci - každý cm2 patrí všetkým - nemôžeš povedať, že časť od toho kamienka po ten krík je len môj....
Problém? Nezoberú ti to, ale nebudú na teba priveľmi milí. Budeš potom dlžníkom, každému budeš dlhovať časť financií (podľa veľkosti podielov) a pritom budeš (aj nechtiac) ten pozemok užívať. Ba môže sa stať, že budú vyžadovať i platenie za prechod, pretože využívať nielen svoju časť, ale aj ICH časť, na ktorú si neprispel a používaš ju zadarmo.

ak ste spoluvlastníci,tak každý z vás vlastní podiel zo všetkého,spoluvlastníctvo nieje o tom,že bývaš vlavo,tak vlastníš všetko,čo je vlavo a spoluvlastník bývajúci vpravo vlastní všetko čo je vpravo,vy všetci vlastníte všetko spolu,z každej časti,ktorú všetci spoluvlastníte,každý z vás vlastní svoj podiel,to si v prvom rade treba uvedomiť pri spoluvlastníctve a podla toho treba jednať,ak je vás 6,tak každý spoluvlastník vlastní 1/6 zo všetkého,čo ako spoluvlastníci vlastníte,uvedom si jedno,že to nieje výlučne Tvoja cesta,Tvoja je len 1/6 cesty,ak aj tá patrí k spoluvlastníckemu majetku.......spoluvlastníctvo je v podstate tá najhoršia forma niečo vlastniť a pokial všetci neťaháte za jeden povraz,je to najrýchlejší zdroj vzniku problémov....

Začni už přemýšlet hlavou. Napsal jsem ti, že vše záleží na ostatních spoluvlastnících. Pokud jeden z nich s tím nebude souhlasit tak bude problém. Další věcí je, že i zápis na katastru něco stojí a pravděpodobně ti to bude muset sepsat právník a ten to také nebude chtít dělat zadarmo. Pokud si chceš naštvat všechny kolem tak pokračuj ve vymýšlení blbostí.

Jasně, ať to zaplatí někdo jiný, hlavně že já budu mít výhodu užívání 😝. Když to daruješ, tak budou ostatní chtít spoluúčast nového vlastníka. Jsou dvě řešení a ani jedno se ti nebude líbit: buď se přidáš a zaplatíš a nebo se ukaž jako chlap a cestu přestaň používat.