Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemZamknuto Občanské srdužení vs neziskovka

Ahoj...
nemám s tim žádné zkušenosti, ale nelíbí se mi že je o tom tématu málo podvědomí a rozhodl jsem se že založím:
A) Neziskovou organizaci
B) občanské sdružení [jako alternativa]

Chtěl bych založit neziskovku "plochá země", abych mohl čerpat od státu peníze a věnovat se tomu na full-job... konkrétně na překlad článků, videií, vlastní výzkum, tisk letáčků (zaplacení grafika, roznos,..), vlastní výzkum, pořádání podcastu, rozhovorů,...

přečetl jsem si tento článek, ale nevím:
__ jakou formu zvolit
__ jak zažádat stát o dotace a zda mi stát dotace dá nebo ne

Také bych chtěl mít účet kam budou moci lidé přispívat...

(...v případě občanského sdružení bych chtěl udělat možnost registrace do spolku (za určitou částku ročně) - naoplátku by dostávali newslettery, srazy,...)

Jak by to bylo s financema... musel bych něco přiznávat? Musel bych si platit sám pojištění???

Děkuji

Zamykám, zdůvodnění stejné, jako minule: https://pravo.poradna.net/questions/3081671-skola-testovani (Kurt)

řeknu ti že je úplně jedno jaký máš obor... koukni co se děje teď s covidismem... teprve ted naplno vychází najevo že údajné viry jsou jen exosomy o kterých řekli že způsobují nemoci... lékaři, farmaceuti, s VŠ to jsou jen vyškolení a dobře placení prodavači, kteří ti namíchaji jed tak aby tě nezabil ale jen přiotrávil, záleží na vzdělání? V těhlech odvvětvích ne, ale jestli tě to zajímá, ted si dělám VOŠ - zdravotní laborant....
..a co se toho týká, četl jsem o tom několik článků - o rovinech když letí letadlo, atd... vlastně jsem v jendé telegramové skupině kde lidi sdílí videa, úvahy na toto téma... VŠ samotná z tebe génia neudělá... Školy nikdy nevytvořili žádného génia...

V tomto případě nepočítej s penězi od státu. Ani jako občanské sdružení ani jako neziskovka. Pokud se nebudeš věnovat LGBT+- nebo nepřizpůsobivýn nebo dezinformacím nebo UA nebo jinému sluníčkářskému tématu, případně nebudeš mít známé tam, kde se o dotacích rozhoduje.
Takže další možností jsou příspěvky od stejně smýšlejících lidí, kteří tvůj výzkum budou podporovat dobrovolně. Budeš muset začít tak, že to budeš nějaký rok/roky dotovat ze svého, až si vybuduješ okruh lidí.