Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jak legálně znepříjemnit člověku život?

Dobrý den,
bydlíme ve staré chalupě. Bohužel tu s námi bydlí i můj otec, který je alkoholik. Nic neplatí, jen spotřebovává. V klidu kouká na televizi, svítí, topí, koupe se atd..
Nehodlá nic řešit. Je mu vše jedno. Vede bohémský život. Dostane důchod a vše prochlastá. Je klidně několik dní prč a svého psa tu nechá na pospas přírodě. Když mu pohrozím, jen se arogantně směje. Barák je napsaný na mě s manželkou a on tu má jen trvalé bydliště. Břemeno ne.
Poradíte mi, jestli je možnost, jak mu začít zcela legálně znepříjemňovat život? Už z toho začínáme být na pakárnu.

Když mu vypnu televizi, ledničku, nedovolím svítit, topit, pouštět vodu, je to legální?
Možná to zní brutálně, ale věřte, že už se to nedá.

Chci ho prostě dotlačit ke zdi, aby si uvědomil, že takto se to nedělá.

Díky za každou radu.

Jenže tu má trvalé bydliště. Už jsem se na to ptal Policie a oni mi řekli, že když jim zavolá, že jsem ho vyhodil, tak přijedou a budu mít problém. Prý to nesmím udělat. A řekli mi to i na úřadě. Musel bych ho donutit, aby si udělal bydliště na úřadě.

Když ho například nepvpustím do domu, pan strážník mi jasně řekl, že by byl v právu on. Má tu trvalé bydliště a tím pádem tu bydlí a já mu v tom nesmím bránit. Pak mě napadlo, že bych mu to v domě začel pořádně znepříjemňovat.

Je to sice blbý, ale žít pod střechou s takovým člověkem nelze.

A ještě jedna věc: on občas přitáhne s nějakými opilci. Pan policista mi říkal, že je nesmím vyházet, že je to návštěva mého otce, který tam má trvalé bydliště.

Je smutné, že majitel nemovitosti nemůže rozhodnout o tom, kdo v ní bude a nebude bydlet.

Nepochopil si? Trvalý pobyt nezakladá automatický nárok na nejaké vlastníctvo. A ak si TY majiteľ - na ohlasovni pobytu mu TP zruš a prehlás ho na obec. A potom ani polícia nebude s tým "vyhodením" mať problém - len skonštatujú, že sa ON neoprávnene zdržiava v cudzej nehnuteľnosti.

Ty si s tim radenim kravin nedas pokoj? Podminkou rizeni o zruseni trvaleho pobytu majitelem nemovitosti je absence uzivaciho prava (to splneno je) a skutecnost, ze dotycny nemovitost neuziva. Tzn muze ho vyhodit a pak zadat o zruseni trvaleho pobytu. Ne naopak!

Dnes mi bylo z právní poradny napsáno toto:

k vašemu dotazu sděluji, že vám v tomto směru žádný dokument pro policii nepomůže.

Jde o to, že pokud váš otec v domě bydlí (je jedno, zda v něm má hlášen svůj trvalý pobyt), tak byste mu neměl bránit v přístupu do domu, protože tím porušujete jeho právo na nedotknutelnost obydlí a domovní svobodu. Máte možnost se s ním buď domluvit, že se z domu odstěhuje anebo máte v krajním případě možnost podat na svého otce žalobu na vyklizení domu.

V případě, kdy se váš otec vrací domu opilý, tak není řešením volat policii, která mu nemůže bránit ve vstupu do domu, kde bydlí. Mohla by jej odvézt na záchytku, ale to bude záležet na jeho aktuálním stavu. Pokud se rozhodnete jej do domu v takovém případě nevpustit, rozhodně vám nedoporučuji volat kvůli tomu policii.