Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Nemovitost na pozemku - bez práva příjezdu

Dobrý den,

mám chatu, kam vede jediný příjezd pro automobil přes pozemek, který mi nepatří.
Všude okolo je les, který příjezd vozidla znemožňuje.

Při náročném jednání na pozemkovém úřadě, které trvalo přes hodinu a půl jsem vymohl břemeno chůze od majitele pozemku.

Majitel pozemku při tomto dostal za toto uvedené břemeno chůze další velký pozemek od úřadu jako náhradu.
Samozřejmě jsem celou dobu chtěl mít jistotu příjezdu autem, tak jsem dostal podepsaný příslib od vlastníka příjezdu, že můžu já sám jezdit.

Pracovnice pozemkového úřadu sepsala smlouvu a je vedena na možnost příjezdu pouze pro mě.

Nyní jsem se rozhodl chatu s mým pozemkem prodat a nastalo doslova peklo, které jsem nečekal.

Majitel příjezdu počkal, až přijedou zájemci a stropil před nimi šílené peklo.
Doslova řekl, že příjezdový pruh nikdy neprodá a žádnému novému vlastníkovi mé nemovistosti neposkytne tuto možnost průjezdu autem, kterou mám.
A doslova křičel, že celý pozemek a chata je s tímto hendikepem příjezdu neprodejná a nemá žádnou cenu.

Pokusil jsem se majiteli nabídnout úplně šílenou cenu, která přesahuje kupní cenu pozemku jen za břemeno jízdy.
Jako odpověď začal majitel zuřivě příjezdový pozemek plotit a stavět tam i závory.

Je jasné, že soudu se už nevyhnu, ale chtěl jsem se zeptat, jak mám postupovat.
Je to moje obrovská chyba, když jsem podlehl nátlaku na pozemkovém úřadě a dokument podepsal.
Nakonec jsem se já hlupák ani neodvolal ve 14-denní lhůtě.

Jakou mám šanci v této patové situaci na získání přenositelného práva příjezdu?
Podotýkám, že s majitelem příjezdovky není soudná řeč a je možné toto řešit výhradně soudně.

Děkuji

Jedině přivést souseda k přemýšlení. Sežeň si někde početnou romskou rodinu s kupou dětí a vem je tam, že jsou to jako vážní zájemci o koupi a chtějí tam trvale bydlet nebo vytvořit romskou ubytovnu pro další příbuzné, když je teď taková dobrá cena. A mohou se jít sousedovi s přiměřeným rámusem představit. Ideální by bylo, aby zároveň navštívili i další sousedy a hlavně s nějakým dotazem i místního starostu, který by pak vše sousedovi potvrdil a sám ho asi nutil vše vyřešit, než se obec rozroste o nové obyvatele.:-)Právní řešení to není, ale mohlo by vše zjednodušit.

Je to rada v mezích zákona, ale OK. Chceš to lépe, tak použij běžný postup. Tj. sežeň právníka, který sepíše návrh k soudu a pak pár let čekejte, až se k tomu soud dostane. Naopak nějaké vyhrožování a akce přes Ukrajince je na hraně zákona a soused podá trestní oznámení a zatvrdí se ještě víc. Ale tvoje věc, mně je to celkem jedno.