Předmět Autor Datum
A nebylo by lepší se prostě zeptat na zaměstnavatele, co on na to? Protože i kdyby to bylo legální,…
Wikan 22.11.2022 09:07
Wikan
Dle zaměstnavatele je to zbytečnost.
branibor 22.11.2022 09:32
branibor
Ale to tebe přece nezajímá, jestli si on myslí, že to je zbytečnost. :-p Otázku polož takto: mohu si…
host 22.11.2022 11:46
host
Určitě se šéfů zeptej. Jestli se při těch jednáních můžeš považovat za oficiálního zástupce firmy.Hl…
Karel04 22.11.2022 14:09
Karel04
Nedávej tam logo, jen název a kontakty a není problém.
Otazník. 22.11.2022 18:46
Otazník.
IMHO nejde o to, jestli je to legální, ale jestli u vás není důležitý soudruh co si myslí, že jedině… poslední
Yarda 23.11.2022 06:30
Yarda

Ale to tebe přece nezajímá, jestli si on myslí, že to je zbytečnost. :-p Otázku polož takto: mohu si sám vytvořit vizitky? Odpověď Ano/Ne.

Možná má zaměstnavatel obavy z nákladů navíc. Když při dotazu zdůrazníš, že ho to nebude stát ani korunu, tak pokud to není blb, nebude proti.

Určitě se šéfů zeptej. Jestli se při těch jednáních můžeš považovat za oficiálního zástupce firmy.Hlavní bude, abys na vizitkách neměl něco, čím nejsi a co se jim nebude líbit, třeba manager, obchodní zástupce apod.
Já jsem si vizitky jako grafik dělal sám a nikdo nic nenamítal, ale šéfové o tom věděli a naopak pak volali, jestli bych je nevytvořil i pro další zaměstnance.:-)

IMHO nejde o to, jestli je to legální, ale jestli u vás není důležitý soudruh co si myslí, že jedině on může rozhodnout, kdo je hoden mít vlastní vizitku a kdo toho hoden není.
Taky jakou máš pravomoc při jednání - to je důležitější. Jestli třeba v dobré víře neprokecneš něco co se z nějakého třeba rozumného důvodu má utajit.

Veselá historka z natáčení:
Jednou za mnou byl nějaký agent s teplou vodou, nabídl mi, že místo nějaké součástky co jsem použil ve výrobku který jsem zkonstruoval bychom mohli použít součástku od firmy co zastupuje on, že by nabídl nějakou, vzhledem ceně toho výrobku nepodstatnou slevu. Odpověděl jsem mu, že pro nás by to znamenalo změnové řízení, opravu výrobní dokumentace, nějaké dodatečné zkoušky a z technického hlediska by to nic nepřineslo. Tak pokud se o tom bude jednat, já budu proti. Ale byl to kamarád našeho ředitele a šel mu na mne žalovat.

:beer:

Zpět do poradny Odpovědět na původní otázku Nahoru