Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Dedenie a dlhy

Dobry vecer,

zomrel mi otec,mam sa dostavit na dedicske konanie,hodnota jeho majetku je +- rovnaka,ako dlhy,zrejme by som zdedil po predani jeho veci okolo 1000€,a uspokojeni dlzob,otazka je ze aka splatnost je u dlhu,ked dedicstvo prijmem u bank,ktorym nebohy otec dlhoval?
mam nejaku lehotu ak prijmem dedicstvo?ide o to ze mal auto ktore o nieco prevysuje dlh,aby som zase neplatil iste pokuty,penale,ak to prijmem,a cas kym ho predam..

dakujem za rady.

Předmět Autor Datum
Dobrý den, pokud jsou tam nějaké dluhy je možné dědictví odmítnout. Nejlépe se podívat na soupis po…
Martina D. 12.01.2023 09:33
Martina D.
všetko záleží od toho,či sa o dlh prihlási banka,či už bolo zahájené exekučné konanie,či mal otec úv…
audax 12.01.2023 18:58
audax
dakujem za odpovede. poslední
Tor 12.01.2023 20:45
Tor

Dobrý den,

pokud jsou tam nějaké dluhy je možné dědictví odmítnout. Nejlépe se podívat na soupis pozůstalostí a soupis dluhů, ať neskončíte v mínusu. Tady (https://dostupnyadvokat.cz/blog/zdedeny-dluh) jsem se dočetla, že soud může věřitele vyzvat k přihlášení svých pohledávek, které spadají do pozůstalostí. Ať máte přehled kolik těch pohledávek ve skutečnosti opravdu je.

všetko záleží od toho,či sa o dlh prihlási banka,či už bolo zahájené exekučné konanie,či mal otec úvery u banky poistené etc.....inak vo všeobecnosti platí,čo už tu bolo povedané,pokial dlhy dosahujú alebo prevyšujú hodnotu dedičstva,je lepšie dedičstvo odmietnuť....

Zpět do poradny Odpovědět na původní otázku Nahoru