Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Podpojištění nemovitosti a plnění 50%

Ahoj ,nyní jsem si shlednul na FB kouzu ,jak manželům shořel dum který měli pojištěný na 2miliony.Ale jelikož měla nemovitost v době vzniku pojistné události hodnotu již 3,5 milionu ,tak pojištovna krátila o 50% a místo toho limitu 2 miliony jím vyplatila pouze milion.moc tomu tedy nerozumím.Opravdu je to tak jak říkají?To je v případě totální škody?Když se musí stavba zbourat?

Protože vemte třeba pro názornost mám stavbu také na 2 miliony a shoří mně dům.Kdo ale reálně vyčíslí ,jaká je škoda?Nabídky firem na opravu se diametrálně liší ,muže mně střechu opravit za 200 000 kč živnostník a nebo za milion si můžu na to najmout firmu.Tomuto moc nerozumím ,kdo řekne že je pojistka pohhodnocena.Třeba u auta tomu rozumím ,tam dochází k nějaké amortizaci a můžete na inzertních portálech si udělat predstavu o ceně auta ,ale u domu to tak jednoduché není ,kde vlastně cena nemovitostí se naopak zvyšuje.

Pojišťovny mají vlastní odhadce na určení výše škody. Případně by to udělal soudní znalec, pokud by došlo k soudu.
A opravdu je to s tím krácením zhruba tak, jak jsi to popsal. Proto je vhodné pojistné smlouvy každý přehodnocovat, zda odpovídají současnému stavu.