Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Chtěl jsem, aby zmizeli a nelezli mi přes plot, hájí se důchodce...

https://www.novinky.cz/clanek/krimi-chtel-jsem-aby-zmizeli-a-nelezli-mi-pres-plot-haji-se-duchodce-ktery-postrelil-chlapce-40432538

Nechci diskutovat o tomhle konkrétním případu, možná se tam vyskytnou ještě další okolnosti co ten případ ovlivní, ale to mne fakt nezajímá.

Jen se chci zeptat:
Pokud parchanti lezou na oplocený pozemek a páchají tam škodu, existuje LEGÁLNÍ možnost, jak jim v tom účinně zabránit?
:-(

Zábranou - ostnatým drátem. Nebo volat policii.

Na oploceném pozemku můžeš mít i hlídacího psa. Ten má za úkol hlídat a pokud je mu zabráněno z pozemku uniknout, nemůže mít rozum z toho, proč někdo leze dovnitř, narozdíl od člověka s pistolí. Výsledek by mohl být stejný, ale soud by se k tomu měl stavět jinak.
Ikdyž jistě, soudní systém u nás není kvalitní a soudci soudí i bez opory v zákonech. Na druhou stranu lidi se na nadřízené evropské soudnictví obracejí málo a logicky ten problém porušování lidských práv jen tak sám od sebe nezmizí, když pro to lidi tady nic moc nedělají.

Třeba, možná.
Že by ten senior zavolal na mobil odchytovou službu, přijela by odchytová služba a co by se s fakany dělo pak by bylo podle zákona, ale bylo by to účinné.
Z nějaké startovací pistole by si fakani nic nedělali, příště by si přinesli svou. Navíc by senior byl ještě popotahovaný že tím hlukem způsobil dětičkám psychické trauma.
:-(

Narazil jsem na článek:
https://www.blesk.cz/clanek/radce-zdravi-a-zivotni-styl-zivotni-styl/744135/prvnacci-dostali-diplom-s-prasetem-za-neporadek-ucitelky-prisly-o-penize-celi-vyhruzkam.html
Když jsem byl v první třídě, měli jsme sešitek kam nám paní - tehdy soudružka - učitelka koncem každého týdne dala razítko.
Jahůdky - hodný žák
oříšky - no, jakžtakž
kladívko - zlobil nad snesitelnou mez.

Moc jahůdek jsem tehdy neměl, kladívko žádné. Určitě to na mně zanechalo stopy.

Co takhle v příštích volbách zvolit KSČM, aspoň na čas a nechat je vymést ten Augiášův chlív?
3-[3-[3-[3-[

Lidi nechtějí pomáhat, to nakonec idioti, co volili 5demolici, dokázali poměrně jednoznačně.

Mimochodem rozdíly mezi Evropskou socialistickou stranou, u nás lidově nazývanou 5koalice a Komunistickou stranou Čech a Moravy nejsou zase tak velké. Moc bychom si nepomohli.

To by me zajimalo, jak souvisi politika s dvema kravami bez zakladu slusneho chovani a pedagogickych zasad. Precti si nekde, jak to ve skutecnosti bylo. Srovnavat zamerne zesmesnovani malych deti ucitelkami s nejakym razitkem je fakt k smichu. Navic jsem si nevsiml, ze by nekde byla nejaka "epidemie fakanu". Nekde holt smradi delali bordel a dedkovi ruplo v kouli a vytahl vzduchovku. A vyresi to navrat komunistu, protoze za nich existovali jen uvedomeli a vychovani jedinci uz od narozeni :-D

Když jsem byl jako děcko na dětským táboře, tak jsme bydleli v chatkách. Podle stupně úklidu dávali vedoucí na dveře cedulky. Bylo na nich sluníčko, mráček, nebo dva, ale naše chatka měla na dveřích prase. No jo, někteří borci holt neuměli ani ustlat postel.
Je fakt, že jinak to vidí děcko, který takovej diplom dostane a jinak to vidí jeho rodiče. Někteří mají sebereflexi a někteří pýchu. Mně osobně by to tak nesralo, protože vím, jaký jsou moje děcka, moje manželka by z toho lezla po zdi.

A ted mi odpovez, s jakou pravni otazkou potrebujes konkretne poradit? Nejaky konkretni parchant ti ublizuje a ty nevis, jestli ho mas dat k soudu? Cele vlakno od zacatku je politicko socialni kecarna, o nic jineho nez nadavat na mladsi ti zrejme neslo. Pokud tedy nejsi ten duchodce se vzduchovkou a nehledas lepsi radu, nez ma tvuj advokat, v tom pripade se omlouvam za nepochopeni dotazu.