Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Nájem v koupeném bytě

Ahoj, koupil jsem byt, v tuto chvíli již jsou peníze za byt v úschovně v advokátní kanceláří. Čeká se na přepis, dokumenty již jsou na katastrálním úřadě. Jelikož byt ještě není oficiálně můj, chce kupující zaplatit nájem a nepřeje si abych v bytě cokoli rekonstruoval, upravoval, prostě se choval jak v nájemním bytě. Byt má ještě staré hliníkové rozvody, pozval jsem elektrikáře který mi sdělil, že v kuchyni jsou špatně zapojené (životu nebezpečné) zásuvky a vypnul jistič, dále v koupelně je vše včetně světla, pračky, zásuvek zapojeno na jeden okruh což je taky špatně. Zásuvky v kuchyni mi nedoporučoval používat a jistič nechat vypnutý. Pokud by se mi to stalo v předchozím nájemním bytě, volal bych majitelé a požadoval nápravu.

Zajímá mne kdo v tuto chvíli nese zodpovědnost za případné problémy s elektřinou a kdo je povinen ji opravit?
Byt již mám pojištěný na sebe.

• zmluvný prevod - vlastníctvo sa nadobúda vkladom do katastra nehnuteľností (právoplatným rozhodnutím o povolení vkladu). V prípade zmluvy o prevode bytu a nebytového priestoru do vlastníctva nájomcu, právne účinky vkladu vznikajú na základe právoplatného rozhodnutia o jeho povolení ku dňu doručenia návrhu na vklad;

Predpokladám, že v CZ je to tak isto.