Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem AI Generovanie obrázkov, a túžba vydať svoj vlastný Komiks

Takže pred rokmi som vytváral pre svoju stránku komiksy, ale musel som prestať pre kauzu Encindy (Fotobanka s ktorej som čerpal obrázky pre svoje Komiksy, sa ukázala byť falošnou fotobankou a ja, len z odretými ušami som neskončil z vysokou pokutou).

Po rokoch som objavil stránky, na ktorých sa dajú generovať obrázky. Vygeneroval som si niekoľko tisíc obrázkov, väčšinou znetvorené ale čas od času aj prekrásne. Nazbieral som potrebné obrázky pre to aby som vytvoril Komiks, a tu som narazil na problém. Všimol som si, že tváre žien z obrázkov sa nápadne podobajú na tváre hollywodskych herečiek a hercov. Generovali najmä obrázky Kim Kardaschian, Seleny Gomez, Margot Robbie, Martiny Stelly a Dwayne Johnsona. Negeneroval som ich cielene iba náhodne, vadí to a nemôžu ma preto žalovať? Minule som len z odretými ušami vyviazol bez pokuty, ale susední admini toľko šťastia nemali. Môžem tie obrázky použiť alebo nemôžem?

Předmět Autor Datum
To by ses měl dočíst na těch objevených stránkách. Respektive se ptej tam.
L-Core 04.09.2023 15:57
L-Core
Komunikácia je problematická poslal som im email ohľadom niekoľkých bugov a ešte mi neodpísali, nikd…
TomasD 04.09.2023 16:49
TomasD
Hrozi. Pokud to budes publikovat ciste jako fan based komix, tedy nekomercne a uvedes dostatecne jas… poslední
re4zon 04.09.2023 22:39
re4zon

Komunikácia je problematická poslal som im email ohľadom niekoľkých bugov a ešte mi neodpísali, nikde tam neviem nájsť podmienky používania. Pýtal som sa používateľov, údajne ak nieje uvedené inak môžem použiť obrázky i komerčne. Ja ale riešim, že služby mi generujú obrázky hollywodských hviezd, nehrozí že ma budú žalovať. Niekedy sú animované inokedy ale dosť presné, a zobrazujú skutočné postavy, ale generované A.I.

Hrozi. Pokud to budes publikovat ciste jako fan based komix, tedy nekomercne a uvedes dostatecne jasne, ze je to jen pro pobaveni, a pokud tam ty zname osobnosti nebudou v nelichotivych souvislostech, mel bys byt safe. Pokud cokoliv z toho nesplnis, muzes skoncit v peknem prusvihu. Samotne osobnosti to zajimat nebude, ale je zastupujici agentury urcite ano. Neni podstatne, kdes ty obrazky vzal, ale co tim vznikne a co zverejnis. Ze by ta sluzba generujici obrazky licencne nebo pravne zastitila jejich pouziti je scifi, to by museli byt naprosti blazni.

Zpět do poradny Odpovědět na původní otázku Nahoru