Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Prohlášení pro soudní řízení a jeho možné důsledky

Dobrý den,

před časem jsem fungoval pár let na IČ pro jednu firmu jako copywriter. Od majitele mi přišla informace, že jsou v nějakém sporu s bývalým copywriterem, který je osočuje, že dodatečně dopsali do svých podmínek menší odměnu za normostranu s cílem jej odrbat na výplatě :-D

No prostě ptákovina.

Jde mi ale o to, že majitel po mne žádá, zda bych mu nepodepsal pro soud nějaké prohlášení, že obvyklá částka za NS byla taková a maková. V obecné rovině s takovým prohlášením nemám problém, jen nevím, zda na základě něčeho takového pak nemohu dostat předvolání jako svědek. Nemám v úmyslu se někam tahat k soudu, zas tak dobře mě neplatili :-p

Děkuji za názory

Ptákovina to může a nemusí být.
Pokud tě nikdo nenutí s pistolí u hlavy, tak bych raději nic nepodepisoval. Nebo se předtím poradit s nějakým advokátem jak to prohlášení formulovat, aby ses mohl případně vykroutit z nějakých následků co by pro tebe z toho mohly vyplynout.
O kolik peněz se ti šmudlové hádají?
:-(

Podobná prohlášení na tazatele nebudou mít pražádný vliv. Dokonce i kdyby v nich lhal, tak se fakticky ničemu nevystavuje, protože může tvrdit, že mu to podepsal na základě dobrých vztahů a v dobré víře.
Na druhou stranu u soudu je takového prohlášení stejně skoro k ničemu a soud k nim prakticky nepřihlíží.
Vím to z vlastní zkušenosti.

...u soudu je takového prohlášení stejně skoro k ničemu a soud k nim prakticky nepřihlíží...

Já naštěstí zatím zkušenost nemám. Ale bál bych se těch slovíček skoro a prakticky.
Protože jsem se v zaměstnání motal kolem norem a tam jsou taková slovíčka hodně důležitá.
:-(

Reálně to jen navyšuje hromádku papírů ve prospěch dotyčné strany. Takže když tím bude někdo jen listovat bez čtení, tak na straně dotyčného bude o jeden bezvýznamný papír navíc.
Opravdu je takovéto prohlášení k ničemu. Má zhruba stejnou váhu jako kdybyste si ho napsal sám nebo Vám ho napsali Vaši kamarádi.