Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Doručení pozastaveného balíčku?

Zdravím ,obdržel jsem zprávu ze DPD: DORUČENÍ POZASTAVENÉHO BALÍČKU
Ahoj,
Máte (1) balíček čekající na doručení. Použijte svůj kód k jeho sledování a přijímání.
𝙉𝙖𝙥𝙡𝙖́𝙣𝙪jte 𝙨𝙞 𝙙𝙤𝙧𝙪𝙘̌𝙚𝙣𝙞́ 𝙖 𝙯𝙖𝙧𝙚𝙜𝙞𝙨𝙩𝙧𝙪𝙟𝙩𝙚 𝙨𝙚 𝙙𝙤 𝙣𝙖𝙨̌𝙚𝙝𝙤 𝙠𝙖𝙡𝙚𝙣𝙙𝙖́𝙧̌𝙚 𝙤𝙯𝙣𝙖́𝙢𝙚𝙣𝙞́, 𝙖𝙗𝙮𝙨𝙩𝙚 𝙥𝙧̌𝙚𝙙𝙚𝙨̌𝙡𝙞 𝙩𝙤𝙢𝙪, 𝙯̌𝙚 𝙨𝙚 𝙩𝙤 𝙗𝙪𝙙𝙚 𝙤𝙥𝙖𝙠𝙤𝙫𝙖𝙩.
Vaše sledovací číslo: #293341Naplánujte si doručeníPozdravy,Služby zákazníkům Image
Chtějí zaplatit Clo 25 Kč. Kartou z mého účtu? Máte někdo zkušenost zda platbu provést? Mám obavy jestli se nejedná o podvod. Sice jsem si objednal nějaké zboží na TEMU, které jsem předem zaplatil. Tudíž jsem na rozpacích zda se jedná o zaplacení cla konkrétně balíčku který očekávám?

1) Nebudem sťahovať a otvárať kadejaké súbory, na toto sa tu vkladajú prílohy (obrázky, screenshoty)
2) DPD (spoločnosť) NIKDY nekontaktuje adresáta nejakým E-mailom!
3) DPD používa 14-miestne číselné sledovacie číslo zásielky, ktorá si môžeš overiť (trasovanie) na ich stránkach v sekcii Sledovanie zásielky
4) Číslo zásielky od DPD ti do e-mailu pošle ODOSIELATEĽ, pretože on dostáva tiež toto číslo, aby si mohol sledovať stav zásielky. A pokiaľ si pri kúpe uviedol aj tel. číslo (najlepšie v medzinárodnom formáte - u teba +420 XXX XXX XXX) - tak sa kuriér sám ozve, že bude doručená zásielka, prípadne pošle SMS - na ktorý sa odpovedať nedá.

Viem to preto, lebo som si objednával veci aj z Čiech, Poľska, Nemecka, Rakúska a využíval som (aj) DPD a VŽDY mi ODOSIELATEĽ zaslal sledovacie číslo zásielky E-MAILOM!

A väčšinou aj colnú deklaráciu vybavuje odosielateľ.

Inými slovami - je to podvod, phishing, kedy podvodník potrebuje tvoj telefón, tvoju kartu, tvoje číslo účtu (a pokiaľ by si sa tam akože prihlásil, zaručene tam budú kolonky na číslo účtu, banku, číslo karty, expiráciu, CVC karty.
A pozri sa ah do hlavičky e-mailu (viď bod 1 - nestiahol som, nevidel som) - zaručene tam nebude toto! https://www.dpd.com/cz/cs/cekam-balik/

Len pre zaujímavosť:
Otvoril som si zoznam prijatých SMS, ktoré neprešli cez spamový filter. Mám tam 5+ správ o nezaplatených colných poplatkoch, 4 správy o nemožnosti dodať zásielku pre chýbajúce číslo domu, 5 správ o zásielkach na ktoré nebola zaplatená doprava, 2 zásielky, kde ma upozorňovali na pripočítané daňové poplatky, niekoľko správ v angličtine upozorňujúce na rovnaké problémy. Vždy ma vyzývali, aby som problém vyriešil na nejakej (veľmi podozrivej) adrese. No iste.

:-D
Keby len SMS. Ale aj e-maily. Mám tri schránky (tzv. free z obdobia, kedy sa toto tak často nepraktizovalo) a v dene deň mi do všetkých troch prišlo 15 e-mailov s rovnakým textom, ale inou adresou odosielateľa - rozpätie zaslania vždy 10 minút. Jednoducho - nejaký šmejd si napíše text a potom cez "ten minute emaily" to začne rozosielať. Ale ten odkaz v texte - ten je reálny na podvodnú platobnú bránu, fake stránku inštitúcie. Riadne a zabezpečené schránky toto buď automaticky hodia do SPAMu, alebo dokonca ani nepustia ďalej.