Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Zaměstnavatel neplatí, už více měsíců, zvažuji i konec poměru

Dobrý den,

původně jsem pracoval pro první společnost z domova.
V pracovní smlouvě jsem měl uvedeno, že místem výkonu práce je moje bydliště.

Zaměstnavatel mě převedl pod jinou (svou) firmu se smlouvou za podobných podmínek.
Respektive práci vykonávám z domu opět.

Teď se ale projevilo to, že zaměstnavatel mi nevyplatil už 4. měsíce žádnou výplatu.

Tudíž vážně uvažuji o ukončení pracovního poměru, protože pro mě nemá smysl tento pracovní poměr.

Nicméně, dívám se do aktuálně platné smlouvy a zde mám vyplněno, že místem mého pracoviště je místo společnosti.

Navíc mám uvedenu klauzuly ohledně zákazu stejné činnosti u jiných subjektů.
To je úplná koule na noze.

Už jsem si studoval podmínky, za kterých je možno skončit pro neplacení.
Ale je tam nějaká doba, kdy ještě musím pracovat dále.

Teď se bojím, aby zaměstnavatel po mě nepožadoval například dále dojíždět denně do práce.
Poněvadž je to daleko.

Máte nějaké rady či nápady?

Mám trochu podezření, že s tímto scénářem zaměstnavatel počítal.
A tak nastražil právní kličky.

Dojíždět nemůžu. Né že se mi nechce.
A málo kdo to ví.
Ale jestliže je v pracovní smlouvě omezení činnosti jen na jednoho zaměstnavatele,
je daný zaměstnavatel povinen toto omezení konkrétně hradit - kompenzovat.
Jinak je neplatné!! A rozhodně se kompenzací nemyslí základní mzda.

To mi řekl právník.