Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Špatně vylitá nivelace pod vinylovou podlahou a nesprávná podkladová fólie - prý to je OK

Dobrý den,

obracím se na vás s prosbou o návrh možného řešení a mých možností jak se bránit. (Nebo pro pobavení, jak jsou někteří lidé schopni lhát do očí)

Před dvěma měsíci mi soukromník řemeslník dělal vinylovou podlahu v bytě. Klasika, vylití nivelačky, pak zbroušení, pokládka podkladové fólie a následně click vinyl. Ničeho zásadního jsem si hned nevšiml. Teď jsem musel v jednom místě jeden díl podlahy oddělat kvůli nějakému zaměření atd. a zjistilo se, že v tom místě jsou podkladové fólie asi 4 cm daleko od sebe (na frekventovaném místě vstupu do koupelny), fólie nebyly ani k sobě přelepené, protože na sebe jednoduše nedosáhly, na fóliích jsou přitom samolepky k tomu určené.

Rozebral jsem podlahu o kousek dál, asi po metru je uplně jiná podkladová fólie, (když to řeknu laicky - ty dvě k sobě neslepené jsou s tloušťkou 1,4mm se zlatou fólií na povrchu a připomínají mi miralon a ta druhá je zelená připomínající nějakou spíš tkaninu, ale s tloušťkou 0,7mm cca). Takhle to je v celém bytě odhaduji tak půl na půl, co jsem vykoukal u zdí kde jsou fólie místy vidět.

Známý mi řekl něco o normě 2mm na 2m, prošel jsem celý byt s latí a zjistil, že asi na 6 místech jsou odchylky ve dvou metrech někdy i 6mm jinde 3-5, prostě hrůza.

Dnes jsem v bytě mluvil s panem podlahářem - Prvně se mi snažil namluvit, že ta norma je 2mm na metr, takže vlastně 4mm na 2 metry, takže to je vlastně skoro všude v pořádku. Když jsem mu na internetu ukázal přesné znění normy, tak uznal, že to není uplně v pořádku. K fóliím mi prvně řekl, že to tam jen na jednom kousku jim nevyšlo, že si to pamatuje, tak že tam dali jen proužek té jiné, tak jsem s ním prošel celý byt a ukázal mu, že vím že to je asi tak půl na půl a žádný proužek jen někde co nezbyl. V ten moment začal tvrdit že to je vlastně v pořádku a že ta zelená ta tenčí je dokonce lepší než ta zlatá a že výrobce podlah doporučuje tu zelenou ( která je navíc v technickém listě, který mi ukazoval, vedená jako 1mm, ale reálně má jen zmíněných 0,7 ), když jsem mu řekl, že nechápu proč tam jsou dvě různé výšky fólií, tak na zem položil lať a ta samozřejmě byla v místě přechodu těch fólií v rovině - řekl, že to na funkci té podlahy nemá vliv a že to určitě nedělá žádné hrby, bohužel opravdu v místech těch přechodů žádné výrazné propadliny nejsou.

V cenové nabídce toho moc napsaného není, nějaká neurčitá podlaha, 10k za práci ( to určitě ), ale je tam vyloženě napsané - podkladová fólie 1,5mm, což s přivřeným okem odpovídá té "zlaté".
Před započetím prací jsem podlaháři zaplatil zálohu 100k a mám mu doplatit po dokončení zalištování ještě asi 20k.

Návrh podlaháře- první co mi odpověděl, když jsem mu řekl, že to budu chtít opravit a reklamovat, tak že prý se nedá moc dělat, že by mohl teoreticky vylít dalších 5mm nivelačky - ALE PRÝ SAMOZŘEJMĚ ZA PŘÍPLATEK, na to jsem mu odpověděl, že určitě nic připlácet nebudu. Potom tedy navrhl, že dvě největší místnosti, kde jsou ty nerovnosti opravdu velké - obyvák a ložnice, že tam prostě sundá podlahu, doleje trochu nivelačky a zabrousí a položí "tu správnou zelenou fólii ( 0,7mm ) kterou doporučuje výrobce " a tímhle že to opraví... Je pravda že v dalších místnostech to není zase tak výrazné a víceméně jsme tam nic nenašli, ale některé rohy v dalších místnostech jsou z kopce také třeba o až 3-4mm. Jako poslední třešničku na dortu jsem mu ještě ukazoval proč tam ty fólie u koupelny nejsou slepené a na to mi řekl, že se to nepřelepuje, protože se prý potom ta fólie může při dotahování clicku shrnout a udělat hrby a potvrdil mi, že to není slepené v celém bytě.

Jsem z toho upřímně uplně psychicky vyčerpán, jsem nekonfliktní člověk a nerad dělám někomu zle, ale s tímhle pánem to bohužel jinak asi nepůjde.

Mám přistoupit na jeho řešení ? Mám mu doplatit zbytek, když závady odstraní ? Mám požadovat jenom jeden druh fólie - který odpovídá cenové nabídce ?
Děkuji a přeji spokojenější rekonstrukce...

Odpověď na otázku

1 Zadajte svou přezdívku:
2 Napište svou odpověď:
3 Pokud chcete dostat ban, zadejte libovolný text:

Zpět do poradny